В Москві категорично відкидають можливість перегляду терміну оренди і розміру платні за перебування Чорноморського флоту Росії на території України, заявив у середу статс-секретар – заступника голови МЗС РФ Григорій Карасін.

"Про перегляд таких положень, як термін оренди і розміри орендної платні, не може бути і мови. Це може привести до небезпечної ревізії комплексу питань, в якій не зацікавлена жодна із сторін", - заявив в інтерв'ю Карасін напередодні наради російсько-української підкомісії з питань Чорноморського флоту РФ, яка відбудеться в Москві, передає «Інтерфакс-Україна».

Він підкреслив, що підписані в 1997 році "базові угоди про умови перебування російського флоту в Україні витримали випробування часом і залишаються основою".

В той же час, відзначив Карасін, предметом переговорів є ті питання, які не були врегульовані або виникли у зв'язку із змінами в законодавстві України і новими політичними реаліями.

"Цих питань, признатися, досить багато. Вони різні за темою: майново-фінансові, військово-політичні, навігаційно-гідрографічні, юридичні, екологічні та інші", - пояснив Карасін. При цьому він додав, що вирішення цих питань "може зробити умови діяльності флоту більш стабільними, а життя військовослужбовців і членів їх сімей більш комфортним".

"Виділилось кілька тем, наприклад, механізм заміни озброєнь флоту, забезпечення навігації в Чорному і Азовському морях, юрисдикція правоохоронних органів у місцях дислокації флотських формувань, за якими позиції сторін розходяться досить сильно", - сказав Карасін. Він виказав припущення, що ці теми і опиняться в центрі переговорного процесу.

Заступник голови російського МЗС нагадав, що в 1997 році "Україна не тільки дала згоду на перебування Чорноморського флоту на своїй території, але і взяла зобов'язання щодо забезпечення нормальних умов його функціонування".

"Росія не чекає від України нічого, що виходило б за рамки цих зобов'язань, але розраховує, що виконуватися вони будуть в повному об'ємі", - додав Карасін.

Раніше ForUm повідомляв, що Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявляє, що Україна не ініціюватиме підписання додаткових угод щодо тимчасового перебування і функціонування Чорноморського Флоту Російської Федерації на території Криму.

Про це Тарасюк повідомив, коментуючи заяву Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Анатолія Кінаха щодо підписання додаткової угоди з Росією відносно механізмів контролю за виконанням двосторонніх зобов'язань з питань перебування ЧФ на території України.

«Ми вважаємо, що на сьогоднішній день існує достатня правова база, яка регламентує тимчасове перебування і функціонування ЧФ РФ на території нашої держави. Це, передусім, базові угоди, а також законодавство України, яких, відповідно до цих угод, російська сторона повинна неухильно дотримуватися», - сказав глава МЗС.

В той же час Тарасюк підкреслив, що «позиція України полягає в тому, що, передусім, повинні чітко виконуватися раніше укладені угоди».

«Відповідно до імперативної норми міжнародного права, «угоди повинні виконуватися», немає потреби укладати додаткові угоди про виконання раніше укладених. Це в повній мірі стосується базових угод з питань ЧФ від 28.05.97. Розробка інших буде можлива за умови неухильного дотримання російською стороною взятих на себе зобов'язань», - пояснив міністр. Крім того, за словами Тарасюка, існує чіткий механізм внутрішньодержавного узгодження ініціатив щодо підписання міжнародних угод.

«Зараз мені невідомо про ініціативу або наміри української сторони укладати яку-небудь додаткову угоду з Російською Федерацією про механізми контролю за виконанням зобов'язань відповідно до базових угод з питань Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року», - додав Тарасюк.

Крім того, глава українського зовнішньополітичного відомства нагадав, що «на сьогоднішній день в Україні діє указ Президента від 22 серпня 2005 року про вдосконалення координації діяльності органів виконавської влади у сфері зовнішніх відносин, в якому чітко вказано, що офіційними заявами і коментарями з питань зовнішньої політики України і з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати тільки Президент України, Прем'єр-міністр і Міністр закордонних справ».

Нагадуємо, що Секретар РНБО Анатолій Кінах висловився за необхідність підписання між Україною і Росією додаткової угоди про механізми контролю за виконанням зобов'язань за базовою угодою про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Крім того, Кінах нагадав, що комісія з Чорноморського флоту в рамках двосторонньої міждержавної комісії «Ющенко-Путін» в даний час відпрацьовує технологію доступу до об'єктів і архівних матеріалів.

Раніше представники Міністерств закордонних справ України і Росії ухвалили рішення про створення підкомісії з питань інвентаризації об'єктів ЧФ РФ в Криму в рамках міждержавної комісії «Ющенко-Путін».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

555