Центральна виборча комісія повертає партіям-переможцям витрачені на вибори гроші.
Як повідомив “5 канал” голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович, в 126 млн. 853 тис. грн. обійшлася державі передвиборча агітація партій-переможців. Всього вони витратили на виборах 244 млн. 643 тис. грн.
Згідно з законом, партії, які подолали трьохвідсотковий бар'єр, мають право на відшкодування витрачених на парламентську кампанію коштів. Майбутні парламентарії переконані, що через це кампанія обійшлася без тіньових грошей.
За словами Давидовича, 112 млн. грн. витратила Партія регіонів на передвиборчу кампанію, 13 млн. грн. - БЮТ, 74 млн. грн. - "Наша Україна", 35 млн. грн. - СПУ, 8 млн. грн. - Комуністична партія, передає «УНІАН».
Втім, як відзначає канал, безкоштовну парламентську кампанію держава не обіцяла жодної партії. Компенсація витрачених на агітацію коштів становить не більше, ніж 100 тисяч мінімальних зарплат, тобто близько 35 млн. грн. Точніше всіх розрахували соціалісти - сума відшкодування майже співпадає з витратами на кампанію. А ось комуністам і БЮТ, які ліміт не вичерпали, зайвого ніхто не виплатить. “Нашеукраїнці” вважають такі норми Закону справедливими і стверджують, що необмежений виборчий фонд привів до виходу грошей з тіні, повідомляє канал.
Раніше ForUm повідомляв, що керуючись статтею 97 Закону «Про вибори народних депутатів України», Центральна виборча комісія 27 квітня офіційно оприлюднила підсумки виборів народних депутатів 26 березня 2006 року.
Список з 450 народних депутатів Верховної Ради V скликання опублікований у виданні «Урядовий кур'єр».
Вищий адміністративний суд України пізно ввечері 25 квітня ухвалив рішення про відхилення позовів Блоків Наталії Вітренко «Народна опозиція», Блоку Юрія Кармазіна, Народного блоку Литвина і партії «Віче» до Центральної виборчої комісії про визнання неправомірними її дій щодо встановлення результатів виборів.
У судовій постанові пояснюється, що, заслухавши думки сторін (учасників процесу) і дослідивши матеріали справи, суд не встановив порушень законодавства з боку ЦВК, які, на переконання позивачів, привели до неможливості встановлення результатів виборів 26 березня 2006 року.
В постанові суду також відзначено, що приведені позивачами факти щодо помилок у протоколах територіальних виборчих комісій носять формальний характер і не можуть служити доказами фальсифікацій, а свідчення свідків «не містять об'єктивних даних, а в деяких місцях є припущеннями».
ВАСУ також визнав, що ЦВК, здійснюючи підрахунок голосів, діяла виключно в рамках чинного законодавства України.
Суд відмінив свою заборону від 12 квітня 2006 року про здійснення Центрвиборчкомом будь-яких дій щодо офіційного оприлюднення результатів парламентських виборів в Україні.
Постанова набула чинності з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук повідомила, «судовий процес щодо розгляду позовних заяв аутсайдерів парламентської кампанії був доволі складним. Але рішення суду має правовий характер. Це однозначно. Публікація офіційних результатів, швидше за все, буде в четвер, 27 квітня».
Заступник голови ЦВК також нагадала, що відповідно до закону, кандидати в народні депутати протягом 20 днів з дня публікації офіційних результатів виборів повинні написати заяву про звільнення з колишнього місця роботи, щоб отримати статус депутата.
Нагадаємо, ЦВК 10 квітня оголосила офіційні результати виборів народних депутатів України, згідно з якими Партія регіонів отримала 32,14% голосів виборців (за попередніми даними – 32,12%), Блок Юлії Тимошенко – 22,29% (22,27%), блок «Наша Україна» – 13,95% (13,94%), Соціалістична партія України 5,69% (5,67%), Комуністична партія України – 3,66% (3,66%).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом