Міністри закордонних справ НАТО на зустрічі в столиці Болгарії відмовилися назвати дату можливого вступу України в альянс.

Голова зовнішньополітичного відомства України Борис Тарасюк підтвердив міністрам 26 країн НАТО бажання нашої держави приєднатися до цього блоку.

Він заявив журналістам: "Я підтвердив, що стратегічна мета зовнішньої політики України - вступ в НАТО - незмінна. Сподіваюся отримати певні позитивні сигнали на саміті НАТО, який проходитиме в листопаді в Ризі".

Проте в Софії стало відомо, що учасники Північноатлантичного альянсу як і раніше не одностайні в цьому питанні. Зокрема Німеччина і Франція не хочуть дратувати Росію, тоді як Польща підштовхує союзників до подальшого розширення блоку, і тому міністри не стали називати можливу дату прийому України, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами генерального секретаря НАТО Яапа де Хоопа Схеффера, "союзникам добре відоме прагнення України приєднатися до НАТО, але все, що я можу сказати, це те, що двері залишаються відкритими". Він відзначив, що рух почнеться з ухваленням "плану дій" щодо розширення альянсу.

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров після участі в зустрічі ради Росія-НАТО в Софії наголосив: "Ми повинні знати про те, що відбувається біля наших кордонів". Він висловився за більшу прозорість в НАТО, щоб "наша країна змогла оцінювати загрози нашій безпеці".

В кулуарах софійської зустрічі стало відомо, що наступне розширення альянсу перебуває зараз в центрі політичного маневрування Вашингтона у зв'язку з наближенням президентських виборів в США (у 2008 році).

Раніше ForUm повідомляв, що НАТО може схвалити входження України і Грузії до Північноатлантичного альянсу в листопаді 2006 року. Про це заявив його голова Яаап де Хооп Схеффер на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Болгарії.

Схеффер заявив, що вступити в НАТО може будь-яка держава, що відповідає критеріям альянсу в частині демократичних і військових перетворень. «Я думаю, що в Ризі ми дамо всім певний сигнал, але чекати, що на саміті будуть зроблені офіційні запрошення щодо вступу в альянсу, не можна», - зазначив голова НАТО.

Сусід України Грузія сподівається перейти від першого кроку на шляху вступу до альянсу - «програми індивідуального партнерства» - до наступного – «інтенсивного діалогу». Міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі заявив у квітні, що Тбілісі розраховує на членство в альянсі уже до кінця року.

Нагадуємо, що НАТО сподівається, що новий уряд України продовжить курс країни на євроатлантичну інтеграцію. Про це на засіданні Асамблеї Ліги Україна заявив директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре.

«Ми чекаємо, що новий уряд буде продовжувати ті пріоритети, які сьогодні існують», - сказав він. Дюре відзначив, що НАТО і Україна є стратегічними партнерами і постійно розширюють співпрацю.

За його словами, Альянс продовжить допомагати в проведенні реформ в Україні. Він також зазначив, що процес інформування громадян України про переваги в НАТО продовжиться.

Нагадаємо, напередодні державний секретар США Кондоліза Райс заявляла, що «США мають намір забезпечити вступ України в НАТО до завершення президентського терміну Джорджа Буша на початку 2009 року». Райс говоритиме про приєднання України до «плану дій по членству в НАТО» ще до саміту НАТО в листопаді цього року в Ризі. Цей етап може бути останнім перед вступом України а альянс.

Указ Президента «Про Цільовий план Україна - НАТО на 2006 рік в рамках Плану дій Україна - НАТО» був підписаний 7 квітня 2006 року. Цим Планом на 2006 рік передбачено ряд заходів у сфері економіки і внутрішньої політики держави, направлених на подальшу інтенсифікацію співпраці України з НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

518