Україна приєдналася до заяв Європейського Союзу стосовно Киргизстану і Узбекистану, що прозвучали на засіданні Постійної Ради ОБСЄ у Віденській штаб-квартирі Організації.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.
В заяві відзначається конструктивний політичний діалог Киргизстану з Європейським Союзом. ЄС закликає киргизьку сторону продовжити політику реформ з метою подальшого зміцнення демократії і верховенства права в країні.
В документі також засуджується напад на лідера «Коаліції за демократію і громадянське суспільство» Еділа Байсалова і вітається рішення президента Курманбека Бакієва провести ретельне розслідування цього інциденту, повідомляє «УНІАН».
Також було виражено занепокоєння іншими випадками застосування насильства проти політиків в Киргизстані, зокрема вбивством трьох членів парламенту в 2006 році.
Враховуючи небезпечні ознаки того, що організована злочинність намагається посилити свій вплив на політичні процеси і державні інституції в Киргизстані, ЄС закликав киргизьку сторону протистояти подібним спробам всіма правовими способами, оскільки клімат невпевненості і заляканості може підірвати зусилля з розвитку демократії, зашкодити економічному розвитку країни.
В заяві стосовно Узбекистану вітається публікація звіту, підготовленого Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ, з приводу моніторингу судового процесу, який продовжувався у Верховному Суді Узбекистану у зв'язку з подіями в Андижані в травні 2005 року. Була виражена надія, що узбецька сторона буде використовувати цей звіт як основу для відкритого і неупередженого діалогу зі своїми партнерами з ОБСЄ з приводу подій в Андижані і правових дій після них.
ЄС закликає до прозорого і незалежного міжнародного залучення до вирішення питань, пов'язаних з подіями 12-13 травня 2005 року в Андижані. В заяві виражається надія, що Узбекистан вивчить можливості розглянути це питання в дусі конструктивного діалогу і співпраці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом