В Київській області озимими культурами засіяно 233 тис. га.

Про це повідомив у виступі на колегії Київської облдержадміністрації начальник головного управління агропромислового розвитку Олександр Покотило.

Він відзначив, що нинішні весняно-польові роботи в Київській області почалися на два тижні пізніше, ніж зазвичай, через надмірну вологість грунту, передає «УНІАН».

За його словами, під урожай 2006 року в області озимими культурами засіяно 233 тис. га. З них озимі зернові культури посіяні на 224,8 тис. га. На даний час на площі 183,0 тис. га озимі на зерно знаходяться в доброму і задовільному стані, 41,8 тис. га посівів - слабкі і розріджені, 16,5 тис. га підлягають підсіванню і пересіванню. Крім того, загинуло близько 9,0 тис. га (32% від площі посіву) озимого рапсу.

Загальний об'єм робіт у весняний період складатиме близько 1200 тис. га, у тому числі: посів ярих культур - 792,9 тис. га.

Структурні зміни в площах посіву прогнозуються у бік розширення посівів сої і особливо рапсу, який використовуватиметься для виготовлення біо-дизеля.

Покотило відзначив, що для проведення весняних посівних робіт підготовлено 93,8 тис. тонн (111% від потреби) кондиційного насіння ярових зернових і зернобобових культур. На 135% агропромисловий комплекс області забезпечений кондиційним насінням ярової пшениці.

На даний час сільгосптоваровиробниками заготовлено 28,1 тис. тонн мінеральних добрив у діючій речовині – 57% від потреби на весняно-польові роботи, що на 11,7 тис. тонн більше, ніж на відповідну дату минулого року. Першочергова потреба в азотних добривах для підживлення озимих зернових складає 9-10 тис. тонн д. в., в наявності є 16 тис. тонн. Нижче середньообластного показника забезпечені мінеральними добривами господарства Миронівського району - на 24%, Баришевського - на 25%, Яготинського - на 32%, Макарівського - на 37%, Бориспільського - на 31%.

Забезпеченість засобами захисту рослин по області складає 88% від потреби.

Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників дизельним пальним - 34%, бензином - 23%, що відповідає рівню 2005 року.

Технічна готовність тракторів і посівної техніки до весняно-польових робіт складає 93-96%.

За станом на 21 квітня сільськогосподарськими підприємствами області підживлено 145,4 тис. га, або 65% від загальної площі озимих культур. З них озимої пшениці підживлено 135,9 тис. га (67%).

За станом на 24 квітня сівбу ранніх ярових зернових і зернобобових культур почали всі райони області. Засіяно 52% площ ярих.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332