Міністерство економіки України звернулося до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційними змін законодавства про державні закупівлі.

Про це сьогодні журналістів повідомив Міністр економіки Арсеній Яценюк.

«Ми подали вже до Конституційного Суду відповідне конституційне подання про визнання даного закону неконституційним, оскільки в самих висновках юридичного управління апарату Верховної Ради була чітка фраза про те, що даний закон неконституційний», – сказав міністр, передає «УНІАН».

Крім того, за словами Яценюка, Президент України Віктор Ющенко направив лист у Верховну Раду про першочерговий розгляд проекту відміни нової редакції закону.

«Я не хочу коментувати цю річ, тому що у сфері державних закупівель була завжди корупція, але тоді, коли ми прийшли сюди наводити лад, не всім це сподобалося. І тому вирішили відібрати цю функцію (у Мінекономіки – ред.). Тому що, якби була корупція (продовжувала існувати корупція – ред.) в Мінекономіки, то навіщо забирати цю функцію у Мінекономіки? Не домовилися просто, і домовлятися не будемо», – підсумував Яценюк.

Закон України «Про внесення змін до закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» й інших законодавчих актів України» ВР України прийняла 15 грудня 2005 року. Цим законом, зокрема, вводиться принцип громадського контролю за держзакупівлями, уточнюються окремі процедурні питання, що стосуються порядку розкриття тендерних пропозицій.

В січні 2006 року Президент України ветував цей закон. На думку Президента, ряд його положень не відповідають Конституції України, Бюджетному кодексу України, законам України «Про Антимонопольний комітет України» і «Про Рахункову палату».

21 лютого Верховна Рада подолала вето на Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» - «за» проголосувало 314 народних депутатів з 404, зареєстрованих у залі. 10 березня Ющенко його підписав.

В той же час, у зв'язку з вступом до дії змін у закон про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти Міністерство економіки України прогнозує погіршення макроекономічних показників, навіть розвиток інфляційних процесів. Мінекономіки вважає, що зміни в законодавство про держзакупівлі може привести до дестабілізації роботи державних суб'єктів господарювання, оскільки поширює на них тендерні процедури.

В той же час, 21 квітня віце-президент Тендерної палати Антон Яценко заявив, що критика нової редакції закону про держзакупівлі пов'язана з небажанням урядовців відмовлятися від практики «відкотів». За його словами, новий закон значно посилив проведення тендерних процедур щодо закупівлі товарів і послуг державними підприємствами, чим присік можливість зловживань у виборі постачальників.

«Йдеться про те, що новий закон перекрив схему конвертації відмивання державних коштів. І ми в палаті (Тендерної – ред.) з усією відповідальністю хочемо відзначити, що саме через це зараз йде істерія і кричать: відмініть закон. Перекриті потоки», – заявив Яценко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

410