Більш ліберальні умови вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) в порівнянні з умовами, на які погоджується Росія, створюють передумови для трансформації режиму вільної торгівлі між двома країнами, закріпленої угодою від 1993 року, заявив торговий представник РФ в Україні Геннадій Щербаков.
«Високий ступінь відвертості ринку України в умовах режиму вільної торгівлі наших країн може привести до того, що витиснені імпортом українські товари підуть на російську митну територію. Не виключено, що в цих умовах Росія буде змушена вводити певні компенсатори або інші механізми захисту свого ринку», - сказав він в інтерв'ю тижневику «Бізнес», опублікованому у вівторок, передає «Інтерфакс-Україна».
Щербаков також послався на оцінки російських експертів, які оцінили можливий реімпорт товарів з третіх країн через Україну до Росії сумою понад $5 млрд.
Згідно з даними торгового представника РФ, середньовиважений тариф по промислових товарах на переговорах з СОТ у Росії 7,5%, України - 4,6%, по сільськогосподарських - відповідно 18,5% і 11%.
Щербаков навів як приклад спирт, імпорт якого Росія має намір оподатковувати митом за ставкою 100%, а Україна - 0%, міцні спиртні напої - відповідно 12% і 0%, м'ясо - 20% плюс механізм тарифних квот і 15%.
«Російські тарифи, в порівнянні з українськими, з алюмінію, меблів, одягу, холодильників - в середньому вище в три-чотири рази» -- додав він.
Як раніше повідомляв ForUm, Україна має намір вступити до СОТ до кінця 2006 року. На думку експертів, після узгодження умов вступу з США Київ може стати членом СОТ швидше за Москву.
Нагадаємо, що заступник міністра економіки Валерій П’ятницький заявляв, що Україна розраховує до кінця першого кварталу 2006 року завершити підписання двосторонніх протоколів про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, необхідних для вступу до СОТ.
Двосторонні переговори з країнами-членами Робочої групи з розгляду заявки України на вступ до СОТ були початі в 1997 році.
Світова організація торгівлі, яка замінила GATT, була створена в 1993 році на Уругвайському раунді переговорів про тарифи, що почалися в 1946 році.
Нині до складу СОТ входять 150 держав. Останнім, у грудні 2005 року, до СОТ ввійшло Королівство Тонга (ратифікація має пройти в червні 2006 року).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом