Голова Секретаріату Президента України Олег Рибачук вважає, що лідер БЮТ Юлія Тимошенко може стати прем'єр-міністром України за умови, що вона візьме на себе чіткі політичні зобов'язання.

За його словами, «Юлія Володимирівна може стати прем'єром саме за тієї умови, що вона таки візьме на себе чіткі політичні зобов'язання. Політики, від яких залежить «оранжева коаліція», повинні усвідомити: без чітких, публічних економічно грамотних і відповідальних зобов'язань коаліції не буде».

За словами Рибачука, «зараз є реально кілька політичних сил, і якщо одна з них не задоволена командною грою, то вона виходить - і коаліція падає. Тому усвідомлення відповідальності повільно - до кого повільніше, до кого швидше - доходить до всіх п'яти учасників фіналу. Вони дійсно повинні нести відповідальність».

Він переконаний, що підписати коаліційну угоду заважає «тягар портфелів». За словами Рибачука, «слабинками демократичних сил» є різна ідеологія економічного розвитку країни. «Є розбіжності між соціалістами, «Нашою Україною» і БЮТ. І це найскладніша тема. Тому що уряд перш за все повинен займатися економікою, а не пропагандою, і про все це потрібно домовлятися», - додав він.

На його думку, в разі невиконання новим урядом спільних зобов'язань коаліція розпадеться. «Такий варіант в разі невиконання зобов'язань просто неминучий. Це та гаряча картоплина, яку важко утримати в руках, але якщо її кинеш, залишишся голодним... Якщо, скажімо, міністр по АПК - соціаліст і виконання його програми залежатиме від того, проголосує коаліція за закон в парламенті чи ні, а вони формально зобов'язалися проголосувати за такий закон, а він не проходить, – то хтось же повинен нести за це відповідальність. Хтось повинен здійняти крик. І я переконаний, що такий крик буде здійматися», - додав голова Секретаріату Президента, повідомляє «УНІАН».

Рибачук відзначив, що Тимошенко повинна довести готовність публічно взяти на себе відповідальність.

За словами Рибачука, раніше одні сили працювали в уряді, інші - в опозиції.

«Опозиція не може зараз рубати під корінь всі зачини, адже розклад сил «більшість – опозиція» у нас майже 50 на 50, як в Німеччині або Італії. В цьому розумінні ми майже європейська країна, де сили при владі і в опозиції відрізняються практично в декілька відсотків. Так от, тепер опозиція не може собі дозволити просто знищувати ініціативи влади, адже вона битиме по власних виборцях. Її потім не виберуть», – зауважив Рибачук.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

305