Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк відзначив необхідність удосконалення і реформування органів СНД, що повинно стати новим поштовхом для розвитку організації.

Як повідомили в прес-службі МЗС України, про це він заявив сьогодні на черговому засіданні Ради Міністрів закордонних справ держав-учасниць Співдружності незалежних держав у Москві.

Міністр закордонних справ України також відзначив необхідність активізації економічного напрямку діяльності Співдружності як пріоритетного.

Крім того українська сторона запропонувала додатково внести на розгляд засідання принципово важливе для України питання про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу. При цьому українська сторона відзначила, що не йдеться про наміри зводити рахунки з минулим. Ухвалення такого рішення стане проявом солідарності з українським народом. Підтримка пропозиції України мала б також принципове значення з погляду попередження масових і грубих порушень прав людини, нових проявів тоталітаризму в державах-учасницях СНД. Тарасюк подякував керівникам делегацій Азербайджану, Грузії і Молдови за підтримку згаданої пропозиції.

На засіданні було розглянуто питання про реалізацію ініціатив Президента України Віктора Ющенка, висунутих під час Казанського саміту Співдружності 2005 року і направлених на підвищення ефективності діяльності СНД. Ці ініціативи стосувалися важливих проблем багатосторонньої співпраці, а саме: механізму функціонування зони вільної торгівлі в межах СНД, створення транспортних коридорів для транспортування енергоносіїв, гарантій прав у сфері пенсійного забезпечення, активізації співпраці у сфері реадмісії і договірно-правового оформлення державних кордонів між країнами, повідомляє «УНІАН».

Українська сторона вкотре наголосила на своїй готовності сприяти активізації взаємодії держав-учасниць Співдружності і інформувала партнерів про своє бачення шляхів реалізації наших ініціатив. З цією метою були зроблені пропозиції, зокрема щодо проведення додаткових консультацій між Міністерствами закордонних справ держав-учасниць СНД для узгодження позицій сторін з проблем «заморожених конфліктів» і «торгових воєн» на території СНД як нових викликів для розвитку відносин між державами-учасниками Співдружності.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

453