Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк і міністр закордонних справ Нової Зеландії Уїнстон Пітерс обговорили широке коло питань співпраці України і Нової Зеландії, у тому числі і в міжнародних організаціях.

Як повідомили в прес-службі Верховної Ради України, на початку зустрічі Мартинюк охарактеризував політичну ситуацію в Україні, відзначивши, що її особливістю є не тільки завершення роботи Верховної Ради України 4-го скликання і організація роботи Верховної Ради України 5-го скликання в умовах переходу до парламентсько-президентської республіки.

При цьому Мартинюк нагадав, що вперше 26 березня ц.р. Верховна Рада України обиралася за пропорційною системою.

Прогнозуючи можливі коаліційні об'єднання, Мартинюк не виключив, що жодне з них, у тому числі і задекларована «помаранчева» коаліція, не буде досить міцним. В той же час, на його думку, це не дає підстав виключати можливість створення як «помаранчевої», так і широкої коаліції наприкінці терміну, відведеного для її формування з подальшим формуванням уряду. При цьому він відзначив прагнення Президента України «об'єднати державу і створити дійсно широку коаліцію», відзначивши при цьому, що «цього, на жаль, не усвідомлюють деякі політики», передає «УНІАН».

Мартинюк запевнив, що внутрішні проблеми України не заважатимуть розвитку її відносин з іншими державами.

Серед першочергових проблем двосторонніх відносин, які потребують рішення, Мартинюк відзначив про необхідність ратифікації ряду угод, передусім базової, а також угод в гуманітарній сфері, у галузі рибальства і тому подібне.

Пітерс запропонував «посильну допомогу Нової Зеландії» в організації аграрного виробництва в Україні, зокрема фермерства, а також виразив переконання, що зі вступом України до ВТО її економічне співробітництво з іншими державами значно активізується. Мартинюк підкреслив, що на сьогодні всі політичні сили, представлені у Верховній Раді України, усвідомлюють про необхідність вступу до ВТО, проте, сказав він, «на жаль, деякі країни диктують такі умови, які невигідні нашому товаровиробнику». «Ми хочемо захистити свою економіку», - підкреслив Мартинюк, відзначивши, що цим пояснюється повільне просування України на шляху отримання повноправного членства до ВТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

345