Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін вважає, що участь України в Єдиному економічному просторі потрібна саме Україні.

Про це він сказав журналістам, коментуючи висловлювання прем'єр-міністра України Юрія Єханурова про те, що ЄЕП перебуває на шляху до провалу.

«Я можу ще раз сказати свою позицію: ЄЕП перш за все Україні потрібніший, ніж будь-кому з чотирьох держав. Ми проживемо, запевняю вас», - сказав Чорномирдін.

При цьому він додав: «У вас один уряд заявляє, що хочуть (в ЄЕП – ред.), Президент говорить, що Україна братиме участь, вас - Іванових важко зрозуміти».

Чорномирдін зауважив, що «як український уряд в питанні участі в ЄЕП хоче чинити, так хай і чинить», повідомляє «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 10 квітня Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія, Білорусь і Казахстан готові до створення Єдиного економічного простору.

Що ж до України, то, за словами Путіна, «наші українські партнери добре знають і на експертному рівні, і на рівні політичного керівництва країни про те, що приєднанням до ЄЕП ми будемо вважати не підписання частини документів, а всього пакету з 38 документів».

6 квітня секретар Ради національної безпеки і оборони України Анатолій Кінах заявив про готовність України підписати 11 документів з першого пакету щодо формування ЄЕП. Таким чином, Україна готова пройти перший етап - формування зони вільної торгівлі в умовах ЄЕП з мінімальними митними, податковими та іншими бар'єрами. «Після того, як всі держави, які є учасниками ЄЕП, стануть членами Світової організації торгівлі, можна буде виходити на наступний рівень більш глибокої інтеграції», - наголосив Кінах.

Єхануров вважає, що Єдиний економічний простір «перебуває на шляху до провалу». Як сказав він в інтерв'ю журналу «Експерт», «стосовно ЄЕП позиція нашої політичної сили відома: спочатку зона вільної торгівлі, а потім ми підписуємо всі решту документів. Росія зараз цієї теми уникає. Це означає, що ЄЕП перебуває на шляху до провалу. Це питання часу».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

370