День пам'яті жертв Голокосту, народження Гітлера і Чистий четвер.
День пам'яті жертв Голокосту (Ізраїль), 450 років мідним грошам в Росії (1656) і 141 рік безпечним сірникам (1865). Крім того, 68 років тому, в 1938 році, в Україні прийнято постанову про обов'язкове вивчення російської мови у всіх школах. А в 1994 році німці випередили французів і очолили список націй, які споживають найбільшу кількість алкоголю на душу населення.
День Голокосту відзначається щорічно в багатьох країнах світу. В цей квітневий день 1943 року - почалося повстання у варшавському гетто - що було одним з найтрагічніших епізодів Другої світової війни. Традиційно цього дня по всьому Ізраїлю вранці, на згадку про загиблих, звучать, зливаючись з автомобільними гудками, сирени. В 2001 році одна з вулиць Тель-Авіва названа на честь німецького фабриканта Оскара Шиндлера. Він, ризикуючи власним життям, врятував у роки війни від нацистів сотні євреїв, приховуючи їх на своїх заводах.
Як не дивно, але в цей же день народився найбільший антисеміт, якого знала історія – Адольф Гітлер. Німеччину, принижену поразкою в першій світовій війні, охопив відчай. Гітлер пообіцяв німцям повернути втрачену національну гордість. Для цього, переконував він, треба будувати газові камери для «ворогів нації» і - вбивати, вбивати, вбивати... Так зароджувався найбільш безпощадний, найкривавіший геноцид в історії людства.
За православним календарем: Великий Четвер - пам'ять Таємної вечері. Ця подія - центр всього християнського богослужіння. Кожна літургія (обідня - у православних, меса - у католиків) означає участь віруючих у Таємній вечері. Ніч з четверга на п'ятницю - найстрашніший момент церковної історії: Христос осуджений священнослужителями. Осуджений як єретик, оскільки заважав затверджувати авторитет духівництва, оскільки християнська проповідь могла пошкодити національним інтересам. Четвер на пристрасному тижні зосередив навколо себе величезне число повір’їв, прикмет, дій, уявлень. Великий Четвер називають також «чистим четвергом». Безліч обрядів великого четверга було пов'язано з бажанням очистити будинок, город, двір. В Україні цього дня жінки, які дотримувались посту, малювали писанки.
Православні: Килина, Георгій, Данило, Єгор, Юрій.
Католицькі: Агнеса, Чеслав.
Цього дня:
1656 В Росії з'являються мідні гроші (замість срібних).
1770 Джеймс Кук відкрив Новий Південний Уельс (Південно-Східна Австралія).
1794 В Парижі гільйотиновано колишнього мера Парижа, відомого астронома Жана де Сарона.
1841 Опублікована перша детективна розповідь - «Вбивство на вулиці Морг» Едгара Аллана По.
1866 Припинено вихід у світ «за пропаганду матеріалізму» книги І. М. Сєченова «Рефлекси головного мозку».
1910 Комета Галлея максимально наблизилася до землі.
1920 Початок VII Олімпійських ігор, що проводилися в Антверпені (Бельгія).
1922 Утворена Південно-Осетинська АССР.
1923 На з'їзді РКП(б) Л. Троцький запустив в оборот фразу «смичка міста з селом».
1924 Ухвалення Конституції Турецької Республіки.
1932 В Ленінграді завод «Промет» освоїв випуск перших вітчизняних бензино-роздавальних колонок.
1933 Видавництво «Молода гвардія» за ініціативою О. М. Горького приступило до випуску серії «Життя чудових людей». Першою була надрукована книга «Генріх Гейне» А. Дейча.
1959 Почалася експлуатація пасажирського літака Ил-18 ОКБ С.В. Ільюшина.
1968 Deep Purple (в складі Джон Лорд, Річи Блекмор, Йен Пейтс, Рід Еванс і Нік Семпер) вперше виступили з концертом у датському містечку Таструп. Перед концертом була придумана і назва нової групи: згідно з легендою, так називалася улюблена пісня бабусі Блекмора.
1990 Чехословаччину перейменовано на Чехо-Словаччину.
1994 Набув чинності Договір про колективну безпеку держав СНД, підписаний у 1992 в Ташкенті главами Вірменії, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикистану й Узбекистану.
1995 Останки Пьєра і Марії Кюрі перенесено в Пантеон.
2001 Вперше за всю історію британської поп-музики учасник «Бітлз» Пол Маккартні став мільярдером.
20 квітня народилися:
1492 Іоганн Агрікола, німецький проповідник, лідер Реформації, сподвижник Мартіна Лютера.
1745 Філіп Пінель, французький лікар, який у 1792 зажадав звільнити божевільних, що утримувалися в притулку Бісетр у Парижі, від ланцюгів і почав ставитися до них як до психічно хворих. Цей гуманний акт відкрив еру психіатрії. До того психічні розлади впевнено пов'язували з одержимістю бісом і «лікували» відповідно.
1865 Василь Васильович Розанов (1856-23.1.1919), письменник і філософ («Відокремлене», «Опале листя», «Апокаліпсис нашого часу»).
1860 Чарльз Гордон Кертіс (1860-10.3.1953), американський винахідник, що створив парову турбіну. Винахід Кертіса знайшов широке застосування на теплових електростанціях і при створенні двигунів для морських судів.
1893 Хуан Міро (1893-25.12.1983), іспанський художник-сюрреаліст. Бретон назвав його «найкрасивішим пером на капелюсі сюрреалізму». В середині 20-х років Міро створив абстрактний стиль, ліричний і часто дотепний, з амебообразними формами, які іноді витягнуті, іноді розфарбовані в різноманітні кольори і звичайно парять на одноколірному фоні. В 30-і роки стиль Міро стає більш стриманим. Після Другої світової війни Міро малює великі абстрактні полотна. Експериментує з скульптурними формами і графікою, створює панно з кераміки (включаючи два панно в будівлі ЮНЕСКО в Парижі, 1958). Міро також розробив вітражі і декорації для балетного імпресаріо Сергія Дягілєва.
1901 Мішель Лейріс (1901–1990), французький поет і есеїст. Брав участь у русі сюрреалістів. З 1931 р. займався етнографією і соціологією, вчинив декілька подорожей до Африки, де вивчав життя і свідомість первісних африканських народів, написав ряд робіт про їх релігійні обряди.
1927 Павло Борисович Луспекаєв (1927-17.4.1970), актор. Геніальний актор, як назвав його великий Лоренс Олів, знявся в 20 з гаком фільмах, але справжня слава прийшла до нього після виходу фільму «Біле сонце пустелі», в якому вже важко хворим зіграв Верещагіна.
1927 Карл Мюллер, швейцарський фізик, Нобелівський лауреат.
1949 Джесіка Ланг, американська кіноактриса, володарка двох «Оскарів» («Тутсі», «Мис страху», «Кінг-Конг», «Весь цей джаз», «Листоноша завжди дзвонить двічі»).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом