Позаштатний радник Президента України Олександр Пасхавер має ряд зауважень до проекту коаліційної угоди, яка надалі визначатиме програму нового уряду. Про це він повідомив сьогодні на брифінгу, коли його попросили прокоментувати проект угоди про створення коаліції демократичних сил в новому парламенті, запропонований «Нашою Україною».

Пасхавер зокрема сказав, що він має ряд зауважень до цього проекту, про які він має намір завтра повідомити першого заступника голови Центрального виконкому «Нашої України» Ігоря Жданова (який 18 квітня презентував журналістам проект угоди – ред.).

Радник Президента розказав, що, на його думку, в проекті передбачені не ті орієнтири, якими повинен керуватися уряд. На думку Пасхавера, в угоді повинно бути узгодження діяльності уряду, визначення меж його дій, а не такі завдання, як темп зростання економіки або зниження рівня смертності дітей. Предмет коаліційної угоди, заявив радник Президента України, «це не перетворювати політику в шоу, а послідовно погоджувати дії», повідомляє «УНІАН».

При цьому Пасхавер вважає, що, незважаючи на те що невизначеність з коаліцією може пошкодити інвестиціям, краще «невизначеність з подальшою ясною поведінкою уряду», ніж швидкі домовленості.

Як раніше повідомляв ForUm, на сайті «Нашої України» був обнародуваний проект Угоди про створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді України V скликання.

В цьому проекті зокрема визначені 50 пріоритетних завдань коаліційного уряду на 2006 рік.

Зокрема: забезпечення мінімальної зарплати на рівні не менше 505 грн. (грудень 2006 року) і встановлення середньої зарплати на рівні не менше 1100 грн. (грудень 2006 року); забезпечення середнього розміру місячної пенсії на рівні не менше 400 грн. (грудень 2006 року); зменшення заборгованості із зарплати до 800 млн. грн. (на 1 січня 2007 року); зниження коефіцієнта дитячої смертності з 10,1 до 8,5 на 1 тис. новонароджених.

Також проект передбачає: розроблення Концепції державної мовної політики як необхідного складника системи національної безпеки в інформаційній сфері; вироблення конкретних механізмів відповідальності за недотримання українського мовного законодавства, припинення зовнішньої інформаційної експансії; ухвалення Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади»; забезпечення зростання ВВП на рівні 7%; забезпечення промислового зростання на рівні 9%, збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій в економіку України до 20 млрд. доларів.

Згідно з проектом, коаліційний уряд відмовляється від практики внесення змін в податкове, регуляторне законодавство через зміни до Закону «Про Державний бюджет на 2006 рік», і від будь-яких заяв і дій, направлених на реприватизацію приватизованих підприємств.

Серед зобов'язань уряду також забезпечення підписання міждержавних протоколів між Україною і Росією про довгострокове постачання газу в Україну і забезпечення збереження ціни імпорту газу в Україну на рівні не вище 95 доларів за 1 тис. кубометрів.

Проект також передбачає проведення переговорів з Європейським Союзом щодо створення зони вільної торгівлі і підготовку до підписання і ратифікації угоди в рамках Єдиного економічного простору щодо створення зони вільної торгівлі.

В останньому, четвертому розділі завдань коаліційного уряду передбачено: забезпечення повного виконання Плану дій «Україна – ЄС» і Цільового плану дій «Україна – НАТО»; завершення інвентаризації майна ЧФ РФ в Севастополі і Криму і підготовка нового механізму визначення орендної плати на ринкових засадах; завершення переговорів про демаркацію державного кордону з Білоруссю; забезпечення скорочення удвічі незаконного перетину і контрабанди на українсько-російському кордоні і стабілізація ситуації на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

395