Українські і турецькі бізнесмени сьогодні під час українсько-турецького бізнес-форуму, організованого за підтримки Українського союзу промисловців і підприємців, Стамбульської промислової палати і Генерального консульства України в Стамбулі, обговорили стан і перспективи двосторонньої торговельно-економічної співпраці.

Зустріч пройшла за участю віце-президента УСПП Александри Блавдзевич, члена правління Стамбульської промислової палати Абдюлбаки Куріса, а також представників провідних українських і турецьких компаній.

Учасники українсько-турецького бізнес-форуму - представники близько 20 турецьких і 20 українських підприємств і організацій.

Як відзначили виступаючі, серед торгових партнерів Туреччини - Україна посідає 23 місце за показником споживання товарів. За показником питомої ваги в імпорті товарів на ринку Туреччини Україна посідає 14 місце передає «УНІАН».

За даними Держкомстату України, найбільший обсяг торгівлі за всю історію існування двосторонніх відносин був зафіксований 2002 року і склав понад 1489,4 млн. дол. (товари і послуги), що на 24,4 % більше, ніж у 2001 році. Протягом 2003 року торгівля товарами склала 1214,2 млн. дол. При цьому експорт товарів з України склав 901,9 млн. дол., на 27% менше проти 2002 р., а їх імпорт з Туреччини - 312,3 млн. дол., в 1,6 рази більше, ніж 2002 року.

У товарній структурі українського експорту переважають метал і сталь, металеві руди, вироби неорганічної хімії, продукція сільського господарства, добрива, газ, у тому числі зріджений, деревина і вироби з неї, текстильні волокна.

Турецький експорт представлений в основному продукцією харчової промисловості, текстильної промисловості, виробами промислового призначення, електричним машинобудуванням, мінералами і мінеральними речовинами, виробами з пластмаси, металевими рудами.

Серед 114 країн-інвесторів Туреччина посідає 23-е місце за обсягами прямих інвестицій в економіку України. За даними Державного комітету статистики України, за станом на 1 жовтня 2003 року, в нашій країні діяло 280 підприємств з турецьким інвестиційним капіталом на загальну суму 46 млн. дол.

Разом з тим, не дивлячись на наявність у Туреччині розвинутої ринкової інфраструктури, зокрема сприятливого інвестиційного клімату, обсяги українських інвестицій в цю країну поки незначні.

Перспективними напрямами торговельно-економічної співпраці є енергетична область, будівництво нафто- і газопроводів, металургія, хімічна, вугільна, лісова і деревообробна промисловості, транспорт, сільське господарство, машинобудування, наукоємні технології.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

352