В Україні офіційно почав роботу проект «Рівний доступ до якісної освіти», який реалізовуватиметься Міністерством освіти і науки України на кошти позики Всесвітнього банку (ВБ) у розмірі $86,59 млн. Мета проекту - сприяти впровадженню реформ у сфері освіти шляхом професійного розвитку педагогічних працівників, удосконалення навчального процесу і поліпшення ефективності управління ресурсами.
Як повідомили в прес-службі Представництва ВБ в Україні, проект має допомогти Україні досягти рівного доступу до якісної освіти і вдосконалити ефективність системи освіти за допомогою підвищення рівня знань і професіоналізму вчителів і директорів шкіл, через поліпшення умов навчання і викладання в школах і посилення здатності Міністерства освіти і науки України розробляти політику у сфері освіти і ефективно керувати її впровадженням.
Передбачається підвищення професійного рівня вчителів за допомогою тренінгів і розвитку адекватної системи оцінки і сертифікації знань вчителів, удосконалення навчальних програм в центрах післядипломної підготовки вчителів, розробка професійних стандартів для директорів шкіл, удосконалення шкільних програм, розробка нових вимог до підручників і керівництва до їх написання. Також йдеться про модернізацію шкільних бібліотек, підтримку комп'ютеризації шкіл, підтримці дій уряду, направлених на впровадження національної системи зовнішньої оцінки. Особлива увага приділятиметься сільським школам. Зокрема, значна частина коштів позики призначена для реабілітації шкільних приміщень у сільській місцевості і підтримку інноваційних ідей в школах, передає «ЛІГА».
Директор ВБ по Україні, Білорусі і Молдові Поль Бермінгхем заявив, що розвиток освіти - ключове завдання для зменшення бідності. «Рівний доступ до якісної освіти - необхідна передумова конкурентоспроможності на сьогоднішньому розвинутому ринку, де знання відіграє вирішальну роль. Позика - це лише частина нашої допомоги. Ми не тільки забезпечимо підтримку коштами кредиту, а й сприятимемо впровадженню проекту через консультації, надання технічної і експертної допомоги. Зокрема, поділимося досвідом ефективного впровадження подібних реформ і проектів в інших країнах, а також сприятимемо досягненню консенсусу стосовно впроваджуваних реформ на національному рівні», - сказав він.
Проект є першою фазою так званої «Позики за гнучкою схемою», направленої на підтримку реформування сектора освіти в Україні. Можливий обсяг фінансування за цією схемі - до $250-300 млн. за умови успішного виконання першого етапу - проекту «Рівний доступ до якісної освіти».
Рада виконавчих директорів ВБ затвердила позику у розмірі $86,59 млн. для реалізації цього проекту 24 травня 2005 року. Кошти надані на стандартних умовах на основі ставки Libor (ставка пропозиції на Лондонському міжбанківському ринку депозитів). Гроші повинні виплатити протягом 20 років, включаючи 5-річний пільговий період.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом