Міністерство юстиції проведе гендерно-правову експертизу чинного законодавства на предмет забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Як повідомили в Департаменті комунікацій влади і громадськості секретаріату Кабінету Міністрів України, це передбачено прийнятою урядом постановою «Про проведення гендерно-правової експертизи» №504 від 12 квітня ц.р.

Це дасть можливість не допускати обмежень або привілеїв за статевою ознакою.

Таким чином, проекти нормативно-правових актів в Україні розроблятимуться з обов'язковим обліком принципу забезпечення однакових прав і можливостей жінок і чоловіків.

Дотримання гендерних стандартів є показником демократизації суспільства. В цьому напрямі, за даними Департаменту, Україна зробила великий крок. Так, з 1 січня 2006 року набув чинності Закон України «Про забезпечення однакових прав і можливостей жінок і чоловіків», відповідно до якого і ухвалено дане рішення уряду. Законом передбачено правове досягнення паритетного положення жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Зокрема, йдеться про створення умов і можливостей для рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, поєднанні професійних і сімейних обов'язків, формуванні відповідального материнства і батьківства, передає «УНІАН».

В даний час в Україні, за статистичними даними, нараховується майже 26 млн. жінок і 22 млн. чоловіків. Проте сильна стать переважає слабку на керівних посадах в органах виконавської влади і місцевого самоврядування, на виробництві й інших сферах. Середньомісячна заробітна платня жінок у 2005 році складала тільки 71% від зарплати чоловіків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

330