Європейський Союз на цьому етапі не може дати однозначну відповідь на питання про перспективи членства в ЄС для України. Про це заявила спікер Єврокомісії Ема Удвін, коментуючи заяви міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка щодо вірогідного отримання Україною членства в співтоваристві до 2015 року.

За словами Удвін, «в Євросоюзі цінують величезну мотивацію Києва щодо зближення з Євросоюзом, проте в Брюсселі на цьому етапі готові обговорювати з Україною лише деталі нової угоди про співпрацю і партнерство». «А питання членства в співтоваристві поки не стоїть на порядку денному», - сказала вона.

«Ми прагнемо поглибити відносини з Україною в межах політики добросусідства і зараз готуємося до консультацій щодо узгодження аспектів нової угоди з майбутнім українським урядом. Проте цей документ не дає однозначної відповіді на питання щодо членства України в Євросоюзі», - відзначила Удвін, передає «ЛІГА» з посиланням на «Німецьку хвилю».

Крім того, спікер Єврокомісії підкреслила, що «в Брюсселі сподіваються на те, що новий український уряд вдало скористається тим, що йому вже пропонує ЄС, а свою увагу сфокусувати краще на проведенні реформ, ніж на питанні членства».

Як раніше повідомляв ForUm, в січні цього року, відповідаючи на питання, чи погоджується Тарасюк з думкою міністра юстиції України Сергія Головатого про те, що Україна може стати членом ЄС не раніше 2020 року, Тарасюк сказав: «Я дозволю собі не погодитися з прогнозом мого колеги Міністра юстиції Головатого. На мою думку, виходячи з досвіду вступу до Європейського Союзу наших сусідів, країн Центральної і Східної Європи, беручи до уваги, який проміжок часу цей процес зайняв від визначення, від виникнення політичного консенсусу серед політичних еліт до власне реалізації цієї мети, я роблю прогноз, що Україна може стати членом Євросоюзу до 2015 року».

6 квітня 2006 року Європейський парламент закликав Єврокомісію почати переговори з Україною з приводу угоди про асоціацію. Відповідне положення містить декларація, прийнята Європарламентом в Страсбурзіа підсумками розгляду результатів парламентських виборів в Україні.

Нині в ЄС входят 25 країн. З колишніх радянських республик в об’єднану Європу ввійшли Естонія, Латвія и Литва. Для Украины европейская интеграция - основа зовнішньополітичного курсу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

552