Президент України Віктор Ющенко вважає, що інтеграція в НАТО не повинна стояти на заваді українсько-російським відносинам.

Про це Ющенко сказав в інтерв'ю іспанській газеті «Ель Паїс», відповідаючи на питання про те, чи впливає результат парламентських виборів або російська енергетична політика на інтеграційний ритм України, зокрема вступ до північноатлантичного альянсу.

«Якщо говорити про вплив Росії на процес інтеграції України в НАТО, то я вважав би за краще, щоб Росія висловилася більш відкрито, щоб наша інтеграція стала безболісною і не нашкодила нашим двостороннім відносинам», - заявив президент.

Ющенко також відзначив, що є теми, які можуть посилити або ослабити напруження між Україною і Росією. До таких питань, за його словами, відносяться, «теми, що стосуються розміщення військ, озброєнь та інших обставин».

«Наша стратегія національної безпеки передбачає вступ до Атлантичного альянсу, і вона схвалена парламентом, отже політичне рішення ухвалено, але паралельно з цим є інші механізми, які можуть прискорити або уповільнити ці процеси», - наголосив Ющенко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Коментуючи на прохання газети звернення України до країн НАТО з проханням схвалити План дій, щоб Україна могла стати членом альянсу в 2008 році, глава держави відзначив: «Ініціатива, якої ви торкаєтеся, відбиває календар, який хотіла б мати Україна».

Ющенко також відзначив, що підсумки парламентських виборів в Україні не спричинять значних змін курсу зовнішньої політики. «Можуть виникнути нюанси, але сьогодні ніхто не планує переглядати курс через вибори». Він також додав: «Що стосується енергетичної політики Росії, то деякі її тенденції можуть вплинути на нашу економіку і частково на нашу політику, але не на основні рішення».

Раніше ForUm повідомляв, що заходи, передбачені Цільовим планом Україна-НАТО на 2006 рік, відповідають загальним потребам українського суспільства в удосконаленні державної системи і всіх сфер життя незалежно від вступу України до НАТО.

Про це заявив голова міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО, перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко.

Він відзначив, що Цільовий план Україна-НАТО на 2006 рік в рамках Плану дій Україна-НАТО визначає стратегічну і середньострокову мету і пріоритети України на шляху євроатлантичної інтеграції, кінцевою метою якого є членство в НАТО.

Цей документ містить перелік конкретних заходів як внутрішнього характеру, виконання яких покладено на центральні органи виконавчої влади України, так і спільних заходів Україна-НАТО, імплементація яких відбувається за сприяння Північноатлантичного альянсу.

Бутейко відзначив, що у зв'язку з початком Інтенсифікованого діалогу між Україною і НАТО Цільовий план на 2006 рік за своєю філософією, формою і змістом наближений до Плану дій щодо членства в НАТО.

За словами Бутейка, реалізація Цільового плану стане важливим кроком до наближення політичної, соціально-економічної, оборонної і правової сфери України до загальноприйнятих на євроатлантичному просторі стандартів, сприятиме реалізації стратегічного курсу України на отримання членства в НАТО.

Окрім цього реалізація Цільового плану передбачає також удосконалення актів чинного законодавства України, у тому числі можливе ухвалення нових законодавчих актів в конкретних сферах.

Бутейко також підкреслив, що ухвалення Цільового плану Україна-НАТО на 2006 рік і реалізація передбачених ним заходів сприятиме досягненню істотного прогресу в таких напрямках, як стабілізація політичної і економічної системи держави, демократизація суспільства, створення дієвих механізмів демократичного цивільного контролю над Збройними Силами, проведення оборонної реформи і реформування сектора безпеки України, формування в українському суспільстві консенсусу щодо доцільності вступу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

649