Жану Д’Арк – канонізували, Лігу Націй – розпустили.

Міжнародний день пам'яток і історичних місць. Встановлений в 1983 р. Асамблеєю Міжнародної Ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ІКОМОС) при ЮНЕСКО. В Зімбабве День незалежності. В Росії День військової слави, встановлений на згадку про Льодове побоїще. 761 рік назад князь Олександр Невський здобув перемогу над німецькими лицарями на Чудському озері.

Україна також відзначає День пам'яток історії і культури. 23 серпня 1999 року президент України Леонід Кучма постановив на підтримання ініціативи учених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії і культури встановити в Україні День пам'яток історії і культури. Його щорічно відзначають 18 квітня - в Міжнародний день пам'яток і історичних місць.

Цього дня Ватикан в різні роки ухвалив два важливих рішення: в 1870 році I Ватиканський собор прийняв догмат про непогрішність Папи Римського, а в 1909 році Ватикан канонізував Жанну д’Арк.

В січні 1431 року в Руані почався процес над Жанною Д’Арк. Інквізиція висунула 12 статей звинувачення. Процес, сповнений каверзних питань і пасток, в які за задумом інквізиторів повинна була потрапити Жанна, тривав кілька місяців. Нарешті 29 травня 1431 року судді ухвалили остаточне рішення про те, щоб підсудну передати в руки світської влади. Її засудили до спалювання на вогнищі. Жанні на той час був всього 21 рік. 30 травня 1431 року вирок було виконано. Дощечка на стовпі, до якого прив'язали дівчину, свідчила: «Жанна, що називає себе Дівою, віровідступниця, відьма, окаянна богохульниця, кровопивець, прислужник сатани, розкольник і єретичка». Страта проводилася при великому зібранні народу, ешафот оточили шеренги англійських солдатів. Через 25 років після загибелі Жанна Д’Арк була реабілітована і визнана національною героїнею, а в XX столітті католицька церква проголосила її святою. Проте чутки про те, що насправді Жанна Д’Арк не померла на вогнищі, а врятувалася, почали ходити в народі відразу ж після страти.

За народним календарем: Федул Вітреник. Прийшов Федул - тепляк подув. До цього дня, за народними прикметами, ще цілком можливі морози. Але надалі влада зими уже буде втрачена на довгий час. Цей день буває або сонячним, або дощовим.

Православні: Марк, Платон, Самсон, Семен, Федора.

Католицькі: Роберт, Рудольф, Стефан.

Цього дня:

1669 Великий Могол наказав зрівняти із землею всі індуїстські храми.

1763 Під тиском російської імператриці Катерини II Священний Синод позбавив митрополита Арсенія його рангу і заслав в монастир.

1791 Англійський парламент відмовився заборонити рабство в африканських колоніях.

1846 Американець Р. Хаусс запатентував телеграфний апарат.

1853 Запущено першу в Азії залізницю (Бомбей-Танна, 36км).

1881 Відкрився Природничо-історичний музей в Південному Кенсінгтоні, Лондон, Великобританія.

1902 Данія стала першою країною, в якій відбитки пальців стали використовувати для встановлення особи злочинців.

1923 Засновано спортивне товариство «Динамо».

1927 Ленінградський комітет у справах винаходів запатентував прилад штучного дихання.

1927 Відкрився IV з'їзд Рад СРСР.

1928 Максим Горький в «Правді» назвав джаз «музикою товстих».

1936 Відкрилася перша виставка архітектури Радянської України.

1946 У зв'язку зі створенням ООН в Женеві оголошено про розпуск Ліги Націй.

1949 В Дубліні було проголошено Республіку Ірландія.

1953 В Англії здійснив перший комерційний політ перший у світі турбогвинтової літак.

1961 У Києві проходила демонстрація віруючих проти закриття Андріївської церкви.

1967 Відкриття регулярної авіалінії Москва - Токіо.

1967 Завершено будівництво штучного Красноярського моря.

1968 Старий Лондонський міст продано американській компанії, яка переправила його з Британії в Аризону, де він був знову встановлений.

2000 В.Путін висловився проти створення США національної системи «ПРО».

2001 Михайло Горбачов отримав премію від США «За глобальне взаєморозуміння» в розмірі $10 тисяч.

18 квітня народилися:

1816 Луї де Вільморен, французький генетик, основоположник наукової селекції цукрового буряка.

1817 Джордж Льюїс, англійський філософ, драматург, актор («Життя і праці Гете», «Психологія загального життя», «Вивчення життя тварин»).

1819 Франц фон Зуппе, австрійський композитор і диригент («Веселі студенти», «Легка кавалерія», «Боккаччо»).

1848 Олександра Яківна Єфименко (Старовська)(1848-1918), російський і український історик, етнограф. Перша в Росії жінка - почесний доктор російської історії (1910).

1881 Макс Вебер, американський художник-абстракціоніст («Китайський ресторан», «Герань»).

1882 Леопольд Стоковський (1882-13.9.1977), американський диригент, засновник Американського симфонічного оркестру, видатний новатор, з ентузіазмом пропагував сучасну музику, був палким популяризатором і вніс зміни в розміщення оркестру. Співробітничав з компанією “Белл Телефон” в ранніх експериментах із стереозапису в середині 30-х. Був головним соратником Уолта Діснея в розробленні і розвитку технології панорамного оптико-звукового запису “Фантасаунд”, вперше використаної в мультфільмі “Фантазія” (Fantasia, 1940).

1930 Олександр Янов, історик і політолог, який залишив країну, але постійно приїжджає в неї. Професор політичних наук в Нью-Йоркському університеті. Автор книги «Російська ідея і 2000-й рік». В російській історії Янов бачить послідовність реформ і контрреформ при збереженні протягом багатьох сторіч однієї і тієї ж політичної системи – автократія.

1937 Світлана Володимирівна Немоляєва, актриса («Гараж», «Службовий роман», «Небеса обітовані»).

1940 Джозеф Голдстайн, американський генетик, Нобелівський лауреат.

1946 Георг Кехлер, німецький імунолог. Нобелівський лауреат 1984 року в царині фізіології і медицини, за розвиток техніки створення моноклональних антитіл.

1947 Джеймс Вудс, американський актор («Казино», «Сальвадор», «Допінг», «Фахівець»).

1955 Майк Науменко (1955-27.8.1991), лідер групи «Зоопарк».

1966 Ірина Феофанова, актриса («Комедія про Лісістрата», «Операція Кооперація»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

804