В чесність обнародуваних міністрами декларацій вірять тільки дуже бідні люди. Так в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у віце-президент Центру дослідження корпоративних відносин Ростислав Іщенко прокоментував недавнє обнародування міністрами України, а також Президентом Віктором Ющенком декларацій про доходи.

Іщенко зокрема заявив, що публікація у пресі доходів українського Президента, міністрів, інших високопоставлених урядовців, народних депутатів, «давно вже стала прикладом абсолютно безглуздого піару. У людей просто не вистачає розуму зрозуміти, що їм краще не висовуватися зі своїми липовими доходами – публікація декларацій грає проти них».

Кажучи про недавно опубліковану декларацію про доходи Президента України Віктора Ющенка, Іщенко підкреслив: «Наприклад, для тих людей, які можуть щиро вірити, що сім'я Ющенка живе на неповні чотириста тисяч гривень на рік – це позамежна сума, яку вони навіть уявити собі не можуть. Інші ж чудово розуміють, що на ці гроші Віктор Андрійович з дружиною були б не в змозі навіть сплатити одяг, який вони носять. Не говорячи вже про оплату навчання дітлахів, утримання будинків, квартир і пасік, а також оплати президентського хобі: антикваріат, тим більше трипільський, навіть підроблений стоїть дуже дорого. Те ж саме відноситься і до інших любителів публічно злидарювати».

В той же час, кажучи про декларації, обнародувані українськими міністрами, Іщенко заявив: «Враховуючи, що всі вітчизняні політики поголовно стверджують, що були дуже успішними бізнесменами, взагалі незрозуміло, чого це раптом вони відмовилися від своїх доходів і кинулися в політику. Тим паче, що так, як вони «рятують Україну», скоро «рятувати» буде нічого».

«Скандали з депутатським і міністерським годинником, заміськими палацами, квартирами, машинами, навчанням дітей за кордоном або в супердорогих учбових закладах на батьківщині, з відпочинком на дорогих курортах, з їх не найдешевшими захопленнями вже настільки надокучили, що громадськість на них навіть не реагує. Практично в Україні існує два абсолютно непересічних суспільства: те, яке конвертує політичну владу в гроші і публікує липові декларації, і те, яке ці декларації навіть не читає», - підкреслив Іщенко.

За словами Іщенка «для держави це байдуже ставлення населення до влади значно небезпечніше, ніж відкрита сильна опозиція. Українці вже звикли жити, не звертаючи уваги на своїх правителів».

«В результаті влада провисла – в неї немає в суспільстві опори. В такій ситуації політики можуть грати в свої ігри, підсиджуючи один одного, до тих пір, поки не прийде «сторож» (з-за кордону) і всіх не розжене», - підкреслив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

368