Міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко переконаний, що мине не так багато часу й українські медики не задаватимуть собі питання щодо професійного заробітчанства за кордоном. Про це міністр повідомив в інтерв'ю кореспонденту ForUm‘у.

«Щодо вимушеного відтоку українських лікарів до Словаччини, то, швидше, це поодинокі випадки, котрі ніяк не можуть розглядатися, як масова професійна міграція», - підкреслив Поляченко.

Міністр згоден, що заробітна платня українських медиків сьогодні недостатня. «Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я, зарплата в галузі повинна не бути нижчою, ніж у промисловості», - підкреслив Поляченко і нагадав, що сьогодні перед урядом стоїть питання поліпшення соціального захисту мільйонного загалу медиків.

«В державі чітко розуміють, що медик повинен думати про те, як допомогти хворому, а не про те, як прогодувати сім'ю», - вважає Поляченко. За його словами, перший крок у цьому напрямі вже зроблено: в грудні минулого року середня заробітна платня лікарів зросла до 722 грн. Вирішено і питання щодо встановлення надбавки за тривалість безперервної роботи медичним співробітникам первинної ланки - сімейної медицини.

Поляченко також відзначив, що в держбюджеті передбачені кошти на підвищення заробітної платні медичним працівникам до кінця 2006 року на 20%.

Як раніше повідомляв ForUm, в Словацькій Республіці страйкують тисячі лікарів і медичних сестер. Вони вимагають підвищення заробітної платні, припинення реформи системи охорони здоров'я, більшої опіки з боку держави. В країні страйкує вже 14 міст, але міністерство охорони здоров'я не здається. Міністр пообіцяв узяти на роботу українців, якщо словацькі лікарі відмовляться працювати в нових умовах.

Словацькі лікарі і медсестри говорять, що з такою зарплатою, як у них, не проживеш. Середня зарплата словацького лікаря - близько 300 доларів США, медичної сестри - наполовину менша. Щоб прожити, медпрацівники в Словаччині вимушені або виїжджати працювати на захід, або ж брати додаткову роботу, а це негативно впливає на обслуговування пацієнтів.

Вже сьогодні сотні словацьких медсестер і лікарів працюють, зокрема в Чехії, де кваліфіковані лікарі заробляють майже тисячу доларів на місяць. Страйкарі також вимагають зупинити процес перетворення лікарень в акціонерні товариства. Цей шлях, на їхню думку, не веде до поліпшення фінансування медзакладів, а перетворює лікарні в заручники акціонерів.

Відповідь міністра охорони здоров'я Словаччини була однозначною: прийнята урядом стратегія реформування системи охорони здоров'я змінюватися не буде, а ті, кого цей стан не влаштовує, нехай йдуть, ми ж запросимо лікарів з України, і вони з радістю посядуть вільні місця, передає «Радіо Свобода»

На думку Івана Штуляйтера - аналітика з братиславського щоденника «Сме», міністр, скоріше за все, блефує. Штуляйтер зокрема відзначив: “Звичайно, в подальшій перспективі, приплив українських медиків можливий, тому що все ж таки лікарі і кваліфіковані медсестри шукатимуть більші заробітки і виїжджатимуть на захід. Проте я не думаю, що це є масовим явищем, яке відкриє в Словаччині великі можливості для українських лікарів і медсестер”.

У свою чергу, голова словацької профспілки медичних працівників Маріан Коллар відзначив, що на братиславській площі у відповідь на заклик словацького міністра запросити лікарів з України від самих страйкуючих словацьких лікарів прозвучала інша пропозиція. “Навіщо нам запрошувати сюди українських лікарів? Адже нам досить, щоб до нас приїхав один український, і не лікар, а український міністр, який очолить наше міністерство охорони здоров'я”, - заявив Коллар.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

637