Президент України Віктор Ющенко ініціює зустріч діячів культури і мистецтва з представниками бізнес-кіл для розмови про підтримку культурних проектів, збереження і відновлення історичних пам'яток. Про це, як повідомили ForUm’у в прес-службі глави держави, він сказав у п'ятницю в заключному слові на засіданні Національної ради з питань культури і духовності.

На переконання Ющенка, працівники культури мають налагоджувати діалог з підприємцями з метою залучення до своїх проектів, окрім бюджетних, меценатські кошти. Президент висловив упевненість, що серед представників вітчизняного бізнесу знайдеться багато людей, які підтримають діячів культури, якщо у них будуть ефективні мотивації, зокрема законодавчі, для такої діяльності. «Наше завдання – запропонувати ці механізми», – сказав Ющенко, звертаючись до присутніх. У цьому контексті він нагадав про успішне залучення меценатських коштів до проектів по збереженню і відновленню історичних пам'яток минулого року. «Покладатися тільки на бюджетні гроші, я думаю, це дуже неправильна політика», – сказав глава держави.

Кажучи про програму дій щодо збагачення і розвитку культури та духовності українського суспільства, Президент відзначив, що вона повинна містити перелік 15-20 конкретних проектів, які повинні бути обов'язково реалізовані в поточному році. Головне, підкреслив він, правильно оцінювати свої можливості і працювати послідовно. «Я вірю, що це – вірний шлях», – сказав Ющенко.

Президент позитивно оцінив засідання Нацради з питань культури і духовності, відзначивши, що тут зібралися люди, які «розуміють, що питання культури відносяться до розділів стратегічної безпеки держави».

Як раніше повідомляв ForUm, відкриваючи засідання Нацради, Ющенко відзначив, що в цій свого роду дорожній карті – як в одному документі – повинні бути сформований всі ті проекти, які могли б бути реалізовані в різних напрямах культурно-просвітницької діяльності - збереження пам'яток, музеїв, літератури, кіномистецтва і тому подібне. «В рамках одного календарного року потрібно мати дуже чітке уявлення – що необхідно зробити», - підкреслив Ющенко.

За словами Президента, Національна рада, безумовно, має обговорювати і перспективні проекти і плани на майбутнє, але, відзначив він, «потрібно бути конкретним щодо 2006 року – акцентувати увагу на реалізації тих проектів, які повинні стати пріоритетними».

Ющенко відзначив, що така дорожня карта маю бути чітко виписана і носити характер прямої дії. За словами Президента, сьогодні на засіданні потрібно вирішити організаційні питання Національної ради, зокрема, щодо формалізації її діяльності: обрання колегії Національної ради, визначення її структури, назв підрозділів, їх керівників і складу експертних комісій та ін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590