На розгляд Державної думи Росії 13 квітня внесений проект парламентського запиту на ім'я Генпрокурора РФ Володимира Устинова про прокурорську перевірку угоди Газпрому з РосУкрЕнерго.
"Враховуючи значущість цього питання і факт порушення норм законодавства, що виявився в порушенні прав депутатів Держдуми на інформацію, просимо Вас провести за цим фактом прокурорську перевірку, витребувати з ВАТ Газпром текст угоди з РосУкрЕнерго, запитати інформацію про засновників Raiffeisen Investment AG і представити за підсумками перевірки відомості на адресу Державної Думи", - мовиться в проекті запиту.
Автор проекту Олег Шєїн сказав, що парламентський запит має бути розглянутий наступного тижня. "Думаю, шанси на його проходження є", - сказав він.
У той же час в Держдуму надійшли відповіді МЗС, ФСБ, Торговельно-промислової палати і Газпрому на запит по РосУкрЕнерго.
Депутати в січні дали доручення комітету з власності запитати інформацію про те, хто є власниками РосУкрЕнерго, і копії угод цієї компанії з Газпромом, відповідно до яких РосУкрЕнерго здійснюватиме діяльність з експорту російського газу в Україну.
Доручення давалося за пропозицією представника фракції "Родина" Шєїна, передає «УНІАН».
У відповіді МЗС РФ говориться, що російського посольство в Берні направило запит у зв'язку зі зверненням Держдуми до компетентних органів Швейцарії.
За наслідками запиту отримана наступна інформація: "Компанія РосУкрЕнерго AG зареєстрована в торговому реєстрі швейцарського кантону Цуг 22 липня 2004 року. Акціонерами компанії на паритетних засадах є Газпромбанк і Raiffeisen Investment AG. Статутний капітал - 100 тисяч швейцарських франків. Заявлена мета діяльності - торгівля сировинними товарами в енергетичному секторі".
У МЗС відзначили, що відомості про осіб, інтереси яких представляє як номінальний утримувач акцій австрійська Raiffeisen Investment AG, отримати не вдалося, оскільки їх розкриття суперечить швейцарському законодавству.
У відповіді Газпрому за підписом заступника голови правління Олександра РЯЗАНОВА уточнюється, що співзасновниками РосУкрЕнерго з рівними частками в статутному капіталі (по 50%) є Arosgas Beteiligungs holding AG і Centragas Beteiligungs holding AG.
"Компанія Arosgas Beteiligungs holding AG створена відповідно до законодавства Австрійської Республіки аффільованою структурою АБ Газпромбанк (ЗАТ)", - підкреслюється в документі.
Контрольним пакетом акцій Газпромбанку володіє Газпром.
"За наданою інформацією, Centragas Beteiligungs holding AG є аффільованною компанією Raiffeisen Investment AG, 100% статутного капіталу якої контролює група Raiffeisen Zentralbank Osterreicht AG. Інформацією про те, що компанія Raiffeisen Investment AG виступає як номінальний утримувач і про осіб, інтереси яких вона представляє, Газпром не володіє", - гвориться у відповіді.
При цьому в Газпромі відзначили, що не мають нагоди надати копії угод з РосУкрЕнерго, оскільки вони містять відомості, що становлять комерційну таємницю.
Як раніше повідомляла прес-служба Газпрому, 26 лютого Рада директорів Газпрому узгодила придбання у дочірньої структури Газпромбанку 50% акцій РосУкрЕнерго AG.
У відповіді Федеральної служби безпеки РФ мовиться, що РосУкрЕнерго, за даними, які є у ФСБ, в Росії не акредитована і офіційного представництва не має, у зв'язку з чим відомостей про її власників ФСБ не має у своєму розпорядженні.
В Торговельно-промисловій палаті повідомили, що РосУкрЕнерго і Raiffeisen Investment AG при ТПП Росії не аккредитовувалися. "Якихось відомостей відносно цих юридичних осіб не маємо" у своєму розпорядженні, - говориться у відповіді ТПП.
Раніше ForUm повідомляв, що Президент України Віктор Ющенко вважає недоцільним перегляд газової угоди з Росією.
«Я не бачу доцільності в перегляді угоди», - сказав Ющенка і додав: «У ході складного переговорного процесу ми змогли добитися реалізації національних інтересів. Ми добилися ціни на рівні 95 доларів за одну тисячу кубометрів газу. Це найменша ціна серед країн, що оточують Росію».
За словами Президента, перегляд існуючої угоди буде безглуздям. «Я хотів би побачити того мудреця, який може домовитися на меншу ціну. За все треба нести відповідальність. Якщо не можеш зробити краще, то за гірше треба відповідати», - додав Ющенко
Він вважає неприйнятним повернення у взаєморозрахунках за газ до бартерної системи, оскільки з початку 2006 року бюджет отримав близько 0,5 млрд. доларів за транзит газу. «Я досі не розумію, з використанням яких коефіцієнтів можна переводити газ в товарну продукцію. Це злочинна дорога», - підкреслив глава держави.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом