Рада Європи поки не збирається відміняти процедуру моніторингу щодо України.
Доповідач Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен після обнародування напередодні позитивного звіту про демократичність виборів в Україні заявила, що такий висновок сприятиме припиненню подальшого моніторингу. Проте для цього Києву доведеться ще чимало зробити, уточнила Северінсен.
За її словами, проведення вільних виборів в Україні є великим кроком до припинення моніторингу з боку Парламентської Асамблеї Ради Європи, проте далеко не останнім. Северінсен відзначила: «У нас відпала необхідність фокусувати увагу на питанні виборів. Тепер моніторинг повинен допомогти нам побачити як функціонує Конституційний Суд й інші державні інститути, як виконуватимуться прийняті поправки до Конституції, особливо, коли йдеться про повноваження Генпрокуратури. Там є чимало проблем», передає «УНІАН» з посиланням на «Німецьку хвилю».
За словами Северінсен, Моніторинговий комітет ПАРЄ сподівається на ефективну співпрацю з новим українським урядом і парламентом у реалізації рекомендацій Венеціанської комісії. Передусім, йдеться про забезпечення верховенства права і ефективну роботу державних інститутів, для чого необхідно провести більш чіткий розподіл повноважень між гілками влади, додає Северінсен. Доповідач ПАРЄ припускає, що наступний візит до Києва відбудеться восени.
Як повідомляв ForUm, 10 квітня під час сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи Северінсен не виключила, що демократичні вибори, які відбулися в Україні, «можуть вплинути на припинення подальшого продовження моніторингу України, який ведеться понад 10 років».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом