Нацбанк України (НБУ) зобов'язав банки припиняти на два дні фінансові операції, учасниками або вигодоотримувачами яких є особи , внесені до переліку громадян, пов'язаних з терористичною діяльністю.

Відповідні зміни в положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу затверджені постановою Нацбанку №104, яка зареєстрована в Мін’юсті України і набуде чинності з 17 квітня.

Згідно з постановою, банки повинні ввести спеціальне програмне забезпечення, яке виявлятиме і блокуватиме такі операції. При цьому рішення про припинення операції ухвалює відповідальний співробітник банку, який також зобов'язаний повідомляти про таке рішення уповноваженому державному органу в день припинення фінансової операції.

" Якщо в банк (філіал ) протягом двох робочих днів з часу отримання банком документа на переказ (іншого документа, який є підставою для проведення операції) не надійшов файл-рішення про подальшу зупинку уповноваженим органом відповідної фінансової операції, банк (філіал ) відновлює її проведення", - йдеться в документі Нацбанку, передає «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, 1 січня 2005 року набув чинності указ Президента України, згідно з яким на базі Державного департаменту фінансового моніторингу, що діяв у складі Міністерства фінансів України, створений Державний комітет фінансового моніторингу (Держфінмоніторинг) як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Держфінмоніторинг уповноважений здійснювати контроль за дотриманням законів з боротьби з "відмиванням грошей" і фінансуванням тероризму.

У лютому 2006 року Міжнародна група з боротьби з фінансовими зловживаннями (FATF) припинила посилений моніторинг України. В лютому 2004 року FATF виключив Україну з "чорного списку" країн, які недостатньо борються з відмиванням грошей, в якому вона числилася з вересня 2001 року.

За даними Держфінмоніторингу, в Україні за останні два з половиною роки було проаналізовано 1,7 млн. повідомлень про підозрілі операції на суму 1,307 трлн . грн., у тому числі минулого року - 544,9 млрд. грн. За наслідками аналізу повідомлень було сформовано 838 узагальнених матеріалів, які передані правоохоронним органам.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

300