Україна може запропонувати світовій космічній спільноті цікаві наукові напрацювання за перспективними космічними програмами, заявив на прес-конференції в Києві у вівторок генеральний директор Національного космічного агентства (НКАУ) Юрій Алексєєв.
В числі таких програм глава НКАУ виділив Місячну програму, що увійшла до числа пріоритетів нової космічної стратегії США.
Як нагадав Алексєєв, свого часу СРСР почав програму освоєння Місяця на два роки раніше, ніж США. За його словами, якби не міжвідомчі зв'язки і смерть генконструктора Сергія Корольова, які зупинили реалізацію програми, СРСР був би на Місяці першим. Проте в Україні розроблявся місячний модуль, в який закладені унікальні технології, і вони залишилися, відзначив він, передає «Інтерфакс-Україна».
В той же час, вважає Алексєєв, можливе використовування конверсійного ракетоносія "Дніпро" для запуску малих супутників з оптичною апаратурою для вибору місця висадки космічної місії на Місяці. Загальновідомо також, що в Україні одна з кращих у світі шкіл з розрахункової балістики, яка може забезпечити відробіток оптимальної траєкторії польоту до Місяця. Також можуть бути запитані напрацювання, у тому числі, в області матеріалознавства і зварювання, підкреслив глава НКАУ.
Вже найближчі два-три роки покажуть напрями розвитку місячної програми, сказав Алексєєв, відзначивши, що власне бачення виконання місячних польотів є також і в Росії.
В числі значущих напрямів співпраці з Європейським космічним агентством гендиректор особливо виділив участь України в проекті створення нового європейського ракетоносія легкого класу Vega.
Він також виразив упевненість у більш широкій участі України в європейських космічних програмах вже найближчим часом.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом