Уряд Швеції надасть Україні грант у розмірі 3,5 млн. дол. в рамках проекту Всесвітнього банку «Вдосконалення системи соціальної допомоги в Україні».

Сьогодні Угоду про надання цього гранту підписали Міністр економіки України Арсеній Яценюк і глава представництва Всесвітнього банку в Україні Душан Вуйовіч, передає «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 28 листопада 2005 року в Києві була підписана Угода про позику (Проект вдосконалення системи соціальної допомоги) між Україною і Міжнародним банком реконструкції і розвитку. В лютому 2006 року Верховна Рада України ратифікувала цю Угоду.

Угодою передбачається фінансування проекту «Вдосконалення системи соціальної допомоги». Планується підвищення можливості 754 місцевих підрозділів соціального захисту надавати якісні послуги клієнтам шляхом реалізації організаційних і технологічних реформ, направлених на створення єдиної структури з раціоналізованими й інтегрованими робочими функціями.

Крім того, передбачається вдосконалення, моніторинг і оцінка політики соціального захисту, інформування громадськості. Заплановано розширення можливостей Міністерства праці і соціальної політики щодо розробки політики надання соціальної допомоги з системним підходом до моніторингу результатів програм і наслідків такої політики; а також розробляти і проводити комплексну інформаційно-просвітницьку кампанію з питань реалізації програм і політики надання соціальної допомоги.

Угодою передбачено інституційний розвиток, зміцнення потенціалу Міністерства праці і соціальної політики з метою надання йому можливості належним чином виконувати свої обов'язки, зокрема: моніторинг якості упровадження нової моделі стандартного підрозділу і фідуціарних аспектів Проекту, у тому числі надання допомоги, навчання, забезпечення обладнання для зміцнення потенціалу персоналу міністерства, його комп'ютеризованої системи обліку і аудиторської перевірки Проекту.

Очікується, що Проект буде завершено до 30 червня 2008 року.

Міжнародний банк реконструкції і розвитку погоджується надати для реалізації Проекту суму 99 млн. 400 тис. дол. США на умовах, які визначає або на які посилається Угода про позику.

Україна зобов'язала сплатити МБРР одноразову комісійну платню у розмірі одного відсотка (1%) від суми позики, збору за зобов'язаннями у розмірі трьох четвертей від одного відсотка (3/4 від 1%) річних від основної суми позики, яка залишилася не знятою; відсотки на основну суму позики, зняту і непогашену, за ставкою, визначеною для кожного періоду нарахування відсотків, яка дорівнює базовій ставці LIBOR плюс сумарний спред LIBOR.

Україна повертатиме основну суму позики згідно з графіком погашення з 15 травня 2011 року до 15 листопада 2025 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

322