Екс-міністр економіки Сергій Терьохін сумнівається в успішності пошуку Україною нового партнера по проекту Ан-70. Таку думку він висловив, спілкуючись з журналістами в Києві.

За його словами, в даний час в рамках програм НАТО завершується розробка проекту нового військово-транспортного літака класу «Foker», який не поступається в класі Ан-70. В зв'язку з цим, вважає Терьохін, Україні доведеться «згортати цей проект або шукати гроші усередині країни».

При цьому він відзначив, що для реалізації даного проекту Україна відчуває брак коштів і «новому уряду доведеться зіткнутися з даною проблемою», передає «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, вчора Міністр економіки України Арсеній Яценюк заявив про те, що Україна повинна задуматися про зміну партнера по проекту виробництва літаків Ан-70.

«Я думаю, що Україні давно пора задуматися про те, кого собі в партнери знайти в цьому надзвичайно важливому проекті», - сказав міністр. При цьому він відзначив, що існуюче навігаційне оснащення Ан-70 відстає від світових аналогів.

Міністр не виключив, що як можливі партнери з реалізації даного проекту можуть виступити компанії «Боїнг» і «Аеробус».

Як повідомлялося, 5 квітня головнокомандуючий Військово-повітряних сил РФ генерал Володимир Михайлов заявив, що Росія може відмовитися від участі в сумісній українсько-російській програмі створення літака Ан-70.

За словами головнокомандуючого ВПС РФ, Ан-70 вийшов за рамки середнього літака, став важким, при цьому демонструє низьку ефективність у цій якості. Російська сторона заявляє про вихід з проекту за умови повернення Україною вкладених росіянами коштів і наданні Україні права стати єдиним оператором проекту.

Літак Ан-70 призначений для транспортування вантажів масою до 47 тонн, десантування парашутистів і техніки. Серед військово-транспортних літаків тільки Ан-70 сідає на грунтові майданчики довжиною 600-900 м і може перевозити всю номенклатуру військових вантажів країн СНД і НАТО.

В лютому 2004 року в Україні був прийнятий Закон «Про Загальнодержавну програму створення військово-транспортного літака Ан-70 і його закупівлі по державному оборонному замовленню», виконання якого передбачається забезпечити в період з 2004 по 2022 рік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299