Ситуація на українсько-молдовському кордоні стабільна, Придністров'я продовжує самоблокаду, повідомив сьогодні на прес-конференції в Києві перший заступник голови Державної прикордонної служби України Павло Шишолін.
За його словами, «обстановка в сегменті українсько-молдовського кордону стабільна, контрольована, збалансована».
Шишолін констатував, що так звана Придністровська Молдавська Республіка продовжує самоблокаду. Він відзначив, що українські прикордонники і митники продовжуватимуть виконувати митний режим, який встановлений з 3 березня відповідно до домовленостей урядів України та Молдови. Він також зазначив, що з української сторони не створені ніякі перешкоди для руху транспортних засобів через цю ділянку кордону, передає «УНІАН».
За словами Шишоліна, на сьогодні припинено пікетування придністровською стороною пунктів пропуску «Платоново» і «Кучурган». Він також повідомив, що 4 квітня, відповідно до ініціативи місії ЄС, на кордоні розпочалася міжнародна операція «Квітень-2006», відповідно до якої затриманий один легковий автомобіль, що був у розшуку, і 2,5 тонни контрабандного м'яса.
У свою чергу керівник місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові і Україні Ференц Банфі відзначив, що Україна виконує взяті на себе зобов'язання з забезпечення перетину українсько-молдовського кордону.
Він відзначив, що виконання нових митних правил відбувається відповідно до міжнародних норм. За його словами, головна мета нововведень полягає в сприянні ефективній, взаємовигідній торгівлі і боротьбі з контрабандою.
Банфі відзначив, що органи влади України і Молдови діють відповідно до спільних заяв – Україна не пропускає товари, на супроводжуючих документах яких не стоїть молдавська печать.
За словами Банфі, молдавська сторона запровадила ефективну систему реєстрації суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності Придністров'я. На сьогодні на постійній і тимчасовій основі вже зареєстровано 106 підприємств.
Він також констатував, що з 16 березня Придністров'я почало послаблювати самоблокаду – товари, які імпортуються в Придністров'ї, пропускаються, а товари, які транзитуються, затримуються на кордоні.
Банфі повідомив, що відповідно до досліджень очолюваної ним місії, Придністров'я за останні півроку імпортувало близько 30 тонн курячого м'яса, що становить 67 кг на душу населення. Він відзначив, що в Німеччині цей показник споживання становить 11 кг. «На підставі цих цифр ми можемо зробити висновок, що м'ясо, яке перетинало придністровський кордон, і мало кінцевий пункт в Придністров'ї, знову контрабандним шляхом вивозилося до України або в інші країни», - сказав Банфі.
Як повідомлялося, 3 березня в Україні набули чинності нові митні правила на кордоні з Молдовою. Влада самопроголошеної республіки Придністров'я почала блокувати випуск товарів за межі республіки, а також оформлення їх в молдавській митниці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом