Якщо не внести зміни в бюджет 2006 року, його дефіцит в результаті ухвалених Верховною Радою напередодні виборів законів може збільшитися до 7%. Про це заявив перший заступник міністра фінансів Віктор Кальник сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Кальник наголосив, що 7% дефіциту - це серйозне навантаження на бюджет, і відзначив, що він побоюється, як би не було інфляції, аналогічної тій, яка була в 1994-1996 рр. Серед ризиків для бюджету Кальник відзначив закони, що передбачають збільшення видаткової частини бюджету. Всього у 2006 році, відповідно до прийнятих законів, потрібно знайти близько 17 млрд. грн. додаткових коштів.

Також Кальник відзначив, що ряд прийнятих недавно законів скорочує податкові надходження до бюджету. Відповідно до тих законів, які набули чинності з 1 січня 2006 року, дохідна частина бюджету повинна скоротитися на 6 млрд. 200 млн. грн.

Окрім цього Кальник відзначив, що один із судів анулював постанову Кабінету Міністрів про плату за воду, що скорочує надходження до бюджету на 500 млн. грн. «Ми недобираємо також приблизно 300 млн. грн. у зв'язку із зниженням коефіцієнта при нарахуванні ренти на видобуток нафти і переробку нафтопродуктів», - сказав він, повідомляє «ЛІГА».

Крім цього Кальник наголосив, що склалася досить серйозна ситуація із стягненням податку на прибуток підприємствами Донецької, Херсонської і Дніпропетровської областей. Кальник відзначив, що весь I квартал не працює положення про податок на чистий прибуток держпідприємств. Кальник пояснив, що Кабінет Міністрів не може прийняти відповідне положення, оскільки вирішення питання блокується рядом міністерств. В бюджеті ж передбачено 2,6 млрд. грн. надходжень від цього податку.

Кальник нагадав, що утримання безробітних депутатів минулих скликань, затверджене недавно парламентом, також не враховано Законом про Держбюджет. Кальник впевнений, що для врегулювання цих питань необхідна політична воля, і висловив надію на те, що новий парламент зможе хоча б частину законів, що збільшують витрати бюджету, перенести на більш пізні періоди. «Тут потрібне політичне рішення. Такий розмір (коштів - ред.) віднайти протягом трьох кварталів цього року - це нереально», - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи розглядає Міністерство фінансів пропозицію Міжнародного валютного фонду провести секвестр державного бюджету на цей рік, Кальник сказав: «Ми не працюємо в цьому напрямку з МВФ».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

324