Зволікання з формуванням коаліції позначиться на соціально-економічній ситуації в Україні, заявив заступник керівника БЮТ Микола Томенко сьогодні під час круглого столу «Україна після виборів: продовження демократичних змін?», організованого Інститутом політики.
Як повідомили в прес-службі Томенка, він також висловив надію, що найближчим часом на перший план політичного обговорення вийде майбутнє України, а не результати виборів, інформує «УНІАН».
Томенко звернув увагу на те, що згідно з результатами виборів відбулося серйозне оновлення складу парламенту, в який потрапили тільки п'ять політичних сил. Зараз на порядку денному, за його словами, формування парламентської більшості, а відповідно і коаліції. Заступник керівника БЮТ окреслив два реалістичні формати майбутньої коаліції – «прагматичний» (або бізнесовий) і «політичний» (демократичний). Коаліція «прагматичного формату» будо створюватися на базі Партії регіонів і, судячи за словами представників цієї партії, з «Нашою Україною». Томенко нагадав, що Партія регіонів уже публічно оголосила свої основні вимоги щодо такого варіанту коаліції - власне розуміння вирішення енергетичного питання, дистанціювання від швидкого вступу в НАТО і ЄС, а також більш чітке позиціонування по лінії «Україна-Росія».
«Другий формат коаліції, яку ми назвали політичною, – це об'єднання БЮТ, «Нашої України» і СПУ. Така коаліція підтримується лідерами абсолютної більшості обласних партійних організацій цих політичних сил», - зазначив Томенко. За його словами, в такій коаліції цінності партійних програм і політичні позиції є домінуючими над «прагматизмом» і домовленостями з бізнесом.
«Найближчим часом за рішенням «Нашої України» стане зрозуміло, який формат коаліції буде реалізований в Україні», - зазначив Томенко. Він також додав, що наразі, за інформацією БЮТ, 23 обласні партійні організації НСНУ виступили за створення коаліції з БЮТ і СПУ. «Для БЮТ важливо, щоб проблема формування коаліції вирішилася якнайшвидше, щоб стало для всіх зрозуміло, які політичні сили беруть на себе відповідальність за формування нової влади, а які – перебуватимуть в опозиції. «Якщо час «міжвладдя» в Україні затягнеться до 16 травня, то соціально-економічна ситуація в країні може настільки ускладнитися, що будь-якій коаліції (прагматичній або демократичній) буде складно її виправити», - зауважив Томенко.
«Тому якщо протягом тижня не вдасться визначитися з відносинами у форматі демократичної коаліції, яку ми пропонуємо, то, очевидно, тоді потрібно заявляти про наявність іншої коаліції – прагматичної», - сказав Томенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом