9 суддів Конституційного Суду України, які були вибрані Всеукраїнським з'їздом суддів і призначені Президентом, учора ввечері, після того, як Верховна Рада так і не привела їх до присяги, підписали іменні тексти цієї присяги і передали їх в секретаріат парламенту.
Про це сьогодні на брифінгу в Секретаріаті Президента повідомив радник Президента України, керівник Головної служби правової політики Секретаріату Президента Микола Полудьонний.
«Пробувши в кулуарах ВР до вечора, 9 суддів КС були вимушені підписати іменні тексти присяги суддів КС і здати їх в секретаріат Верховної Ради», - сказав Полудьонний. Він відзначив, що судді були обурені «такою відвертою неповагою» до них з боку певних політичних сил, представлених в парламенті.
Полудьонний також повідомив, що учора ввечері ці судді зустрічалися з головою ВР Володимиром Литвином,і що вони також хочуть зустрітися з Президентом України.
«Безумовно, робота ВР фактично уже завершена, але, я думаю, що радники Президента, Секретаріат Президента і помірковані політичні діячі шукатимуть можливості виходу з цієї ситуації, щоб все ж таки реалізувати завдання ВР 4-го скликання і створити умови для складання суддями КС присяги», - відзначив Полудьонний. Він сказав, що Секретаріат Президента намагатиметься напрацювати відповідні рекомендації і реалізує їх.
Відповідаючи на питання журналістів щодо факту підписання суддями КС іменних присяг, Полуденний зокрема відзначив: «Насправді фактично формалізувалася ситуація, якої не було в залі (парламенту). Тобто якщо підходити з юридичної точки зору – то сам факт можна тлумачити і так, і так. Але сам той факт, що існує текст, де людина бере, відповідно до закону України «Про Конституційний Суд України», на себе певні зобов'язання, і стоїть підпис і дата – це означає, що формально така людина склала присягу», - сказав Полудьонний. Водночас він наголосив, що як юрист він «застерігає» журналістів «від таких категоричних висновків – це трошки складніша ситуація», - зауважив Полудьонний.
Як повідомляв ForUm, вчора під час зустрічі з головою ВР Володимиром Литвином Президент відзначив, що в останній день роботи Верховної Ради 4-го скликання на пленарному засіданні депутати повинні привести до присяги суддів КС, вибраних з'їздом суддів і призначених главою держави за своїми квотами.
На 12.30 було заплановано приведення до присяги суддів Конституційного Суду за участю Президента і членів уряду. Проте Литвин повідомив, що парламент не буде приводити до присяги суддів Конституційного Суду. «Без згоди ВР ми не будемо ухвалювати рішення, по яких немає компромісу», - сказав спікер.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом