Президент Молдови Володимир Воронін закликав місцевих винарів освоювати ринки України і Європейського союзу.

Виступаючи на нараді керівництва парламенту й уряду, Воронін повідомив «про очікувані з боку ЄС генеральні і автономні торгові преференції» і «вигідну угоду з Україною про акцизну ставку на ввезення вина в цю країну».

У нараді 4 квітня взяли участь посли Молдови в Москві і Києві, відзначає президентська прес-служба.

Учасники засідання розцінили введену «Роспотребнаглядом» заборону на ввезення молдавських вин «як порушення низки двосторонніх і багатобічних угод, у тому числі в рамках СНД, а також норм і правил міжнародної торгівлі». Уряду Молдови доручено «ініціювати цивілізований і аргументований діалог» з російськими урядовими органами, «з урахуванням серйозності ситуації і її наслідків як в економічному, так і в міжнародно-правовому аспекті», передає «УНІАН».

За словами Вороніна, «будь-яке рішення, будь-які кроки з виходу з глухого кута, повинні ґрунтуватися виключно на міжнародновизнаних механізмах і інструментах». Президент розпорядився добитися незалежної міжнародної експертизи всіх зразків молдавської алкогольної продукції, що експортується до Росії.

Як повідомляв ForUm, поставки молдавських вин до Росії були блоковані з 27 березня 2006р., згідно з забороною, введеній на пропозицію головного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка.

Агропромислове агентство «Молдова-вин» розцінило його як порушення міжнародного права і двосторонніх молдавсько-російських угод, заявивши, що досі Кишинів не отримав жодної офіційної рекламації на якість молдавських вин, що поставляються закордон.

Молдавські вина, що експортуються до Росії, мають сертифікати відповідності, які видає діючий в республіці філіал російського «Ростеста» на основі звітів якості лабораторій. Крім того, тести на санітарно-епідеміологічні показники молдавські вина проходять в трьох лабораторіях на території Молдавії, акредитованих Міністерством охорони здоров'я РФ.

Росія є найбільшим імпортером молдавської винно-коньячної продукції. На її частку доводиться близько 80% від загального об'єму молдавського експорту цієї продукції.

Тим часом, як відзначають експерти, заборона на ввезення вин завдасть удару не тільки по рядових росіянах, які не матимуть можливості купувати порівняно недорогі молдавські вина, а й по російському бізнесу, який давно і активно взаємодіє з цією республікою.

«Дії Роспотребнагляду щодо молдавських вин приведуть до банкрутства великого числа російських компаній», - підкреслюється в повідомленні Національної алкогольної асоціації (НАА) і Незалежного винного клубу (НВК) Росії. Вони відзначають, що саме російські компанії прямо чи побічно володіють основною частиною виноробного бізнесу Молдавії. За оцінкою Міністерства сільського господарства Молдови, російські компанії контролюють близько 70-75% виноробного бізнесу на території республіки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

387