Сьогодні вночі, 3 квітня, відповідно до Плану виведення військовослужбовців і техніки 3-го окремого інженерного батальйону Збройних Сил України зі складу Тимчасових Сил ООН у Лівані почалося переміщення автомобільної і гусеничної техніки, а також вантажу контингенту до морського порту Бейрута.
Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони, перша колона техніки батальйону здійснила 110-кілометровий нічний марш до місця завантаження на пором, який і доставить техніку та майно до України. Марш колони, яку очолював командир «Укрінжбату» полковник Анатолій СЛЕСАРЧУК, з 21 одиницею техніки тривав 5 годин. Вся техніка українського миротворчого контингенту, зокрема, вантажівки, бронетранспортери, кран і бойова машина розмінування, успішно дісталися до порту Бейрута.
Всього на батьківщину повернеться 81 одиниця техніки, яка 8 квітня на поромі вирушить у миколаївський порт “Жовтневий”. Особовий склад “Укрінжбату” прибуде до України 10 квітня на літаку Ту-154 Державного підприємства Міноборони “Українська авіаційна транспортна компанія”, передає «УНІАН».
3-й окремий інженерний батальйон ЗС України виконував миротворчі завдання у складі Тимчасових Сил ООН у Лівані з 22 липня 2000 року.
Серед основних завдань, які виконували наші військовослужбовці на ліванській землі, інженерна розвідка місцевості з метою виявлення вибухонебезпечних предметів, розмінування мінних полів і автомобільних шляхів, знищення вибухонебезпечних предметів, облаштування доріг і колонних шляхів, фортифікаційних систем і будівництво нових опорних пунктів підрозділів Місії ООН.
За п'ять з половиною років виконання завдання Місії ООН військовослужбовці “Укрінжбату” перевірили майже 550 тис. кв. м місцевості, виявили і знешкодили 6 тисяч 341 вибухонебезпечний предмет, зокрема, 3 тисячі 473 протипіхотні міни, 77 протитанкових мін, 2 авіабомби, 330 артилерійських снарядів і мінометних мін, відмаркували 17 тисяч 900 мінних полів.
Військові лікарі українського миротворчого підрозділу надали медичну гуманітарну допомогу понад 10 тисячам місцевих жителів.
Також важливим напрямом діяльності українських військовослужбовців в Лівані було виконання гуманітарних інженерних завдань. Використовуючи в батальйоні спеціальну техніку, наші миротворці побудували для місцевих жителів різні об'єкти соціальної інфраструктури, відремонтували водоймища, обладнали водні резервуари.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом