Президент США Джордж Буш 31 березня підписав розпорядження, яким остаточно скасував дію поправки Джексона-Веніка стосовно України, повідомляє прес-служба Білого дому.

"Україна продемонструвала рішуче бажання вибудувати дружні взаємовідносини співпраці із США", - говориться в тексті документа, в якому Буш наголошує, що Україна "повністю відповідає вимозі про свободу еміграції", повідомляє РІА «Новини».

В розпорядженні вказується, що з моменту його підписання - з 31 березня 2006 року - на товари, що надходять в США з України, поширено режим нормальної торгівлі.

В другій половині березня Конгрес США ухвалив закон, що дозволяє Президенту своїм рішенням скасувати обмежувальну поправку стосовно України. Своїм розпорядженням Буш реалізував надане йому право.

Як повідомлялося, Палата представників американського Конгресу скасувала дію поправки для України 8 березня цього року, а потім це рішення схвалив Сенат. Президент США своїм підписом підтвердив це рішення.

Поправка була прийнята ще в 1974 році і забороняла надання державних кредитів, а також встановлювала дискримінаційні податки і тарифи на український експорт. Сама поправка була введена як політичний захід проти Радянського Союзу, що обмежував міграцію своїх громадян.

Під час першого офіційного візиту в США на початку 2005 року Президент України Віктор Ющенко, виступаючи перед конгресменами, попросив скасувати поправку. Зараз вона продовжує діяти стосовно Росії, Казахстану та деяких інших країн.

З 1993 року США надавали Україні нормальні умови торгівлі, щорічно припиняючи дію поправки.

Американський експорт в Україну у 2005 році становив $531,7 млн., український експорт в США - $1.1 млн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

552