У Києві зберігається підвищений рівень захворюваності кором. За березень цей діагноз було поставлено 985 особам.

Про це повідомила 31 березня на розширеному засіданні колегії Київської міської державної адміністрації головний санітарний лікар столиці Ірина Козлова, інформує «УНІАН».

За останні дні в місті щодня реєструється по 10-15 випадків, хоча порівняно з початком року кількість хворих на 1 день значно знизилася: в січні захворюваність була близько 120 випадків.

Козлова відзначила водночас, що захворюваність кором спостерігається не тільки у Києві, але й в інших регіонах України. У зв'язку з цим в Україну прибула комісія Всесвітньої організації охорони здоров'я, у складі якої були фахівці центру з контролю за інфекційними захворюваннями з Атланти. Як повідомила Козлова, комісія минулого тижня вивчала роботу міської і районних СЕС, відвідувала міські студентські поліклініки і оцінила роботу українських спеціалістів як ефективну.

Одночасно, за інформацією головного санітарного лікаря, з другої половини лютого зросла частота випадків захворюваності населення гепатитом А, а основне зростання очікується з жовтня. Захворювання зараз характеризується одиночними випадками, групових захворювань у Києві не було. Хворіють в основному дорослі, старше 15 років.

Для оцінки ситуації були запрошені провідні вітчизняні фахівці з гепатиту А, які провели аналіз харчових чинників впливу на захворюваність, оскільки цей гепатит – кишкова інфекція і вона передається контактно-побутовим шляхом. Вивчалася можливість захворювання через централізоване водопостачання. Фахівці дійшли висновку, що захворюваність не пов'язане з питною водою. Також захворюваність не пов'язана з продуктами, виробленими на вітчизняних підприємствах громадського харчування, а виникла у зв'язку з недотриманням правил особистої гігієни.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

436