Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борис Дейч закликав політичні сили півострова до конструктивного діалогу заради збереження в Криму миру та стабільності.

Як повідомили в прес-службі парламенту автономії, про це він заявив під час робочої наради представників органів влади і кримських організацій політичних партій і блоків, що відбулася в кримському парламенті через соціально-політичну ситуацію, що склалася в Криму після виборів.

Дейч відзначив, що до рішення про проведення цієї наради, на яку були запрошені всі 47 учасників виборчого процесу, його підштовхнула ситуація, що складається в Криму, і в першу чергу в місті Сімферополі, передає «УНІАН».

Кримський спікер висловив співчуття, що після виборів, які повинні були покласти край «міжпартійним війнам» і ввести суспільно-політичну ситуацію в Криму в спокійне робоче русло, «відбувається все іншакше».

«Не дочекавшись остаточних офіційних результатів голосування, блоки і партії, що не отримали бажаних результатів, нагнітають обстановку проведенням різних протестних акцій. При цьому адресат подібних акцій залишається незрозумілим», - відзначив Дейч.

Він сказав, що учасникам виборчого процесу слід дочекатися офіційного рішення виборчих комісій всіх рівнів, і вже за його підсумками у разі незгоди оскаржувати претензії в судах. Це саме та демократична норма життя нашого суспільства, заради твердження якої і проводилися вибори на пропорційній основі, підкреслив Дейч.

Він констатував, що під час цих виборів, які в Україні проведені вперше, мали місце певні витрати організаційного характеру, що негативно позначилися на інтересах всіх без виключення учасників виборчого процесу. Проте натомість того, щоб думати про недопущення їх в майбутньому, окремі партії і блоки «неправовими методами зайнялися пошуком винних в тому, що вони не подолали заповітного трипроцентного бар'єру. Хоча, на моє переконання, кожна партія може вважати себе скривдженою», - сказав спікер кримського парламенту. Він підкреслив, що народ вже втомився від передвиборчих мітингів і чекає від тих, хто отримав депутатський мандат, конкретної роботи щодо виконання численних обіцянок цьому самому народу.

«Хочу закликати всіх учасників сьогоднішньої робочої наради покласти початок конструктивному діалогу заради збереження миру і злагоди в автономії. Ми в змозі знайти те рішення, яке заспокоїть ситуацію і дасть можливість одним гідно піти з влади, а іншим оперативно сформувати керівні органи автономії і приступити до роботи на її інтереси. Це те, чого чекають від нас наші виборці», - сказав Дейч.

Він також відзначив, що своє вагоме слово з цього приводу повинні сказати правоохоронні органи: прокуратура, суди і міліція. За його словами, громадський порядок на вулицях - це теж демократична норма поведінки, якої повинні дотримуватися всі без виключення учасники виборчого процесу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280