Уряд України ввів в 2006 році ліцензування експорту цукру з цукрової тростини або цукрового буряка і хімічно чистої сахарози в твердому стані .

Відповідне доповнення до переліків товарів, експорт і імпорт яких підлягає ліцензуванню в 2006 році, Кабінет міністрів вніс постановою № 403 від 30 березня.

Згідно з документом, Мінекономіки видає такі ліцензії за узгодженням з Мінагрополітики.

Як повідомлялося, на початку року ціни на цукор в Україні різко зросли. Уряд звинуватив операторів ринку в завищенні цін і заявив про намір обмежити експорту цукру і лібералізувати імпорт. Міністр агрополітики Олександр Баранівський ще 15 лютого повідомив про ухвалення Кабінетом міністрів рішення про введення ліцензування експорту цукру, проте відповідна постанова т ак і не з'явилася .

В результаті в березні уряд домовився з провідними операторами цукрового ринку про те, що оптова ціна на цукор не перевищуватиме 3,8 тис. грн ./тонну, передає «Інтерфакс-Україна».

За даними моніторингу Державної інспекції за цінами, середні рівні роздрібних цін на цукор з 10 по 20 березня знизилися на 0,2% -с 4,55 до 4,54 грн ./кг.

Загальні ресурси цукру поточного маркетингового року (МР, серпень- вересень 2005 - 2006) експерти асоціації "Укрцукор" оцінюють в 2,44 млн. тонн, з яких на внутрішнє виробництво припадає 1,89 млн. тонн, імпорт -- 50 тис. тонн, перехідні запаси попереднього маркетингового року -- 500 тис. тонн.

При цьому потреби внутрішнього ринку в цукрі на 2005/2006 МР асоціація оцінює в 1,79 млн. тонн, можливий експорт - 50 тис. тонн. Крім того, розрахований НАСУ попередній баланс припускає закупівлі в державний продовольчий резерв 180 тис. тонн цукру.

За даними уряду, до 1 березня цього року запаси цукру в Україні склали 1,55 млн. тонн. Місткість внутрішнього ринку цукру, за різними оцінками, становить 1,8-2,0 млн. тонн на рік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

328