Японія продовжуватиме реалізовувати в Україні різні проекти, зокрема підтримувати зусилля українського уряду щодо структурних реформ.
В цьому запевнив сьогодні на прес-конференції Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі.
За словами посла, цього року в Україні за сприяння Японії буде реалізована нова програма ”Грантова допомога непроектного типу”. Вона передбачає надання гранту на суму 2,6 млн. дол. Грантова допомога надається для підтримки імпорту товарів, необхідних для підтримання зусиль України щодо структурних реформ, а також подолання економічних труднощів. Однією з переваг такого типу допомоги є те, що вона не обмежується певними товарами або сектором економіки. Уряд України має можливість вибрати товари із списку відповідних товарів, а також сектор економіки, який буде підтримуватися цим грантом. Придбані товари на певних умовах передаватимуться кінцевим користувачам. Надходження від гранту будуть надходити в Партнерський фонд і використовуватися для цілей економічного і соціального розвитку в Україні, повідомляє «УНІАН».
Посол відзначив, що уряд Японії також співробітничав не тільки з державними установами, але і з неурядовими організаціями і місцевими громадами України. Так, у 2005 році було реалізовано 13 грантових проектів в рамках програми безвідплатної допомоги проектам людської безпеки “КУСАНОНЕ”. Загальна сума проектів “КУСАНОНЕ” минулого року становила 468 тис. 800 дол. Цього року проекти “КУСАНОНЕ” виконувалися в Чернігівській і Житомирській областях, у Києві, Одесі і Львові.
За словами посла, одним з пріоритетних проектів технічної співпраці є “українсько-японський центр”, який буде створений на території Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
“Українсько-японський центр” планується відкрити в травні цього року. Центр проводитиме різні бізнес-семінари і заходи для малого і середнього бізнесу, а також буде організовувати програми для підтримки торгівлі і інвестицій. Центр також надаватиме різнопланову інформацію про Японію, включаючи такі сфери, як наука, технології і культура.
Посол також нагадав, що рік тому уряди Японії і України підписали міжурядову угоду про надання кредиту для реконструкції і розширення міжнародного аеропорту “Бориспіль”.
Відповідаючи на питання, як вплине на реалізацію проекту конфлікт, що виник навколо землі аеропорту “Бориспіль”, посол відзначив, що “ця проблема є внутрішньою проблемою України”, і тому він, як посол, не хотів би коментувати це питання. Мабучі повідомив, що отримав запевнення від представників аеропорту “Бориспіль”, що конфлікт ніяк не вплине на подальше будівництво нового терміналу.
Посол також вважає, що є можливості для збільшення потоку японських туристів, які відвідують Україну. Воднораз Мабучі зауважив, що в Японії мало обізнані про можливості українського туризму. Також в Україні є проблеми з інфраструктурою. Він повідомив, що минулого року Україну відвідали близько 4 тис. японців, тоді як Чехію 100 тис., Польщу 50 тис. Посол також відзначив, що дуже мало українців відвідали і Японію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом