Народні депутати, які входять в Народний блок Литвина, в блок Народно-демократичних партій, Громадянський блок ПОРА-ПРП, та інші, мають намір 4 квітня вимагати від Верховної Ради ухвалення рішення про перерахунок голосів на виборах 2006 року.

Про це сказав представник Народної партії, Народного блоку Литвина Олег Зарубінський на спільній прес-конференції з лідерами блоку НДП, партії «Віче» і блоку ПОРА-ПРП.

Зарубінський відзначив, що сьогодні їх політичні сили розглядають різні варіанти, у тому числі і той, щоб 4 квітня – на останньому засіданні нинішнього парламенту – вимагати певних рішень, проводити певні акції, повідомляє «УНІАН».

Ще одним з варіантів Зарубінський назвав звернення у Верховний Суд, «тим паче що така практика уже була в українській історії».

Свою чергою лідер Блоку НДП, народний депутат Людмила Супрун зазначила, що якщо ВР відмовиться ухвалювати відповідне рішення, то під стіни парламенту можуть прийти люди.

Лідер партії «Віче» Інна Богословська оголосила звернення цих чотирьох політичних сил до ВР, в якому констатується, що на виборах були масові факти фальсифікацій підрахунку результатів голосування. І оскільки більшість політичних партій – учасників виборів наполягає на перерахунку голосів, такі дії є єдиним виходом із ситуації спільної недовіри і взаємних звинувачень у суспільстві, заявляють автори звернення.

Вони просять парламент як найвищий представницький і законодавчий орган зобов'язати Центральну виборчу комісію організувати повний перерахунок виборчих бюлетенів на всіх виборчих дільницях за підсумками виборів 2006 року за участю всіх зацікавлених учасників виборчого процесу і преси.

Також автори звернення просять ВР: заборонити ЦВК і її членам оголошувати результати виборів до завершення остаточного перерахунку голосів і відображення їх в протоколах; зобов'язати МВС і СБУ терміново забезпечити державну охорону бюлетенів, де б вони ні зберігалися, і здійснити контроль над видавництвом «Україна», що друкувало бюлетені.

«Не дамо вкрасти голоси у українських громадян і довіру до закону і справедливості в суспільстві», - заявила Богословська.

Зарубінський відзначив, що Блок Литвина проаналізував лише 25% протоколів дільничних комісій, які має на руках, але уже з цієї кількості очевидно, що практично в кожному регіоні розбіжності даних становлять більше 10% (відповідно до закону це є підставою для визнання голосування недійсним – ред.), а в деяких регіонах ця цифра досягає майже 60% - Херсон.

На прес-конференції також була присутня радник голови державної адміністрації Луцька Лариса Сіран, яка розказала, що голосувала за «Віче», але побачила, що в протоколі на дільниці, на якій вона голосувала, стояло “0” голосів напроти цієї партії. І після відповідної заяви в ЗМІ до неї звернулися ще понад 70 осіб з аналогічною проблемою.

Представник ПОРА-ПРП Євген Золотарьов відзначив, що у ПОРИ-ПРП є дані про спланований механізм фальсифікацій підрахунку, який працював на виборах всіх рівнів. Він показав чистий бланк бюлетеня, який був виявлений в мішках, знайдених на звалищі в Соснівської райради Черкаської області.

Богословська розказала, що до цих чотирьох політичних сил звернулися майже всі учасники гонки, які говорять про факти фальсифікацій, і завтра вони збирають робочу зустріч і планують здійснити всеукраїнський реєстр порушень від усіх політичних партій.

Зарубінський при цьому зачитав повідомлення ЗМІ про факти фальсифікацій навіть від лідерів гонки, зокрема від «Нашої України» і БЮТ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298