Ряд політичних сил і блоків - блок НДП, ПОРА-ПРП, Народний блок Литвина, партія «Віче» заявляють про необхідність перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях України. Про це лідери партій і виборчих кампаній заявили сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент ForUm’у

Лідер партії «Віче» Інна Богословська пообіцяла, що з сьогоднішнього дня і до закінчення перерахунку голосів, щодня проводитимуться прес-конференції, де суспільство інформуватиметься про те, як йде процес перерахунку.

Богословська навела приклад, коли у них на руках є по чотири різні протоколи з різними результатами голосування по одній дільниці, також є численні факти, коли на смітниках були знайдені мішки з бюлетенями.

«Йдеться про фальсифікації не в 2 або 3 рази, а в 70 разів», - підкреслила Богословська.

Лідер партії НДП Людмила Супрун заявляє, що українці голосували чесно, але «після того, як були закриті дільниці, там почалося те ж що і в 2004 році. Супрун закликала допомогти ЦВК встановити істину і провести відкритий перерахунок у суді. «Не можна вважати таким чином, що два плюс два рівно вісім», - сказала Супрун.

Керівник виборчої кампанії народного блоку Литвина Ігор Єремєєв назвав приклад, коли на одній з дільниць Києва з 110 протоколів, знайдено 110 протоколів з грубими помилками, які передбачають перерахунок голосів, а на одній з дільниць Чернівців у 100% бюлетенів голос віддано за одну політичну силу.

Єремєєв підкреслив, що вже зроблено 225 скарг на 225 виборчих округах України з вимогою перерахувати результати.

Лідер блоку ПОРА-ПРП Владислав Каськів відзначив, що сьогоднішня прес-конференція - «це не парад скривджених партій. Ми говоримо про те, що під сумнів поставлена політична репутація України».

Раніше ForUm повідомляв, що в Україні сьогодні в недостатньому ступені забезпечуються конституційні права громадян в ході виборчої кампанії. До такого висновку прийшли спостерігачі Міжнародної організації «За справедливі вибори».

Сьогодні на брифінгу представник організації Валентина Комлева відзначила, що вибори були «недостатньо добре організовані». За її словами, спостерігачі зафіксували ряд порушень, що стосуються відсутності громадян у списках, недотримання таємниці голосування.

Комлева вказала також на недосконалість виборчого законодавства. Вона відзначила, що в деяких випадках рішення приймалися запізно. Наприклад, у Дніпропетровській області в ніч з 25 на 26 березня блок «ПОРА-ПРП» був знятий з виборів в обласну раду. При цьому з виборчих бюлетенів його не змогли прибрати внаслідок того, що рішення було запізнілим.

Крім того, в Сімферополі кандидатуру на пост мера міста три рази вносили і прибирали із списку. В той же час один з судів Кіровоградської області порекомендував одному з виборців звернутися в інстанцію після двох тижнів з дня подачі заяви в суд. Також порушення зафіксовані на деяких дільницях в лікарнях Криму.

Комлева при цьому повідомила, що протидій з боку виборчкомів під час проведення своєї роботи спостерігачі не зафіксували. Вона також не змогла уточнити, яка кількість порушень зафіксована на виборчих дільницях. За її словами, спостерігачі, виходячи з виборчого законодавства України, створили класифікатор, що складається з 40-45 пунктів, відповідно до яких фіксуватимуться порушення.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287