Держсекретар США Кондоліза Райс вважає важливим той факт, що під час виборів до парламенту, що відбулися минулої неділі в Україні, обидві "оранжеві партії" набрали в сукупності більше голосів, ніж партія екс-прем'єра Віктора Януковича.

Про це Райс заявила у вівторок на слуханнях в сенатському підкомітеті з асигнувань, наголосивши, що блок Юлії Тимошенко і партія "Наша Україна" є "партіями реформ".

Держсекретар відзначила, що наступним етапом після виборів буде вироблення домовленостей між головними "блоками" в новому парламенті для формування уряду, передає РІА «Новости-Украина».

При цьому Райс наголосила, що США готові працювати з будь-яким урядом, який буде сформований в Україні після цих виборів.

Раніше ForUm повідомляв, що іноземні спостерігачі направили Тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України з питань моніторингу виборчого законодавства рекомендації щодо розведення в часі виборів до Верховної Ради України і місцевих виборів.

Як повідомили в інформаційному управлінні ВР, це було зроблено сьогодні на зустрічі представників іноземних держав і міжнародних організацій, спостерігачі від яких були зареєстровані ЦВК для участі в спостереженні за виборами, з членами Тимчасової спеціальної комісії ВР з моніторингу виборчого законодавства.

Також вони рекомендували створити єдиний реєстр виборців; зменшити кількість виборців на виборчих дільницях (це дозволить позбутися черги під час голосування); зменшити склад виборчих комісій тощо.

В цілому вибори народних депутатів України і депутатів місцевих органів влади 26 березня 2006 року, за попередніми висновками іноземних спостерігачів, проходили демократично, вільно і прозоро.

Ділячись своїми враженнями від організації і проведення виборчої кампанії, спостерігачі звернули увагу на ряд недоліків: помилки і неточності в списках виборців, черги на виборчих дільницях, фінансування виборчого процесу, відсутність чіткої організації в роботі виборчих комісій.

Спостерігачі також критично відзначили внесені зміни у виборче законодавство, які ускладнили проведення виборів і заважали виборцям швидко зорієнтуватися під час голосування.

Спостерігачі також вважають, що відповідальність за проведення виборів нарівні із владою повинні нести і політичні партії, які не забезпечили участі своїх представників у виборчих комісіях.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283