Політрада блоку «Наша Україна» висловилася за підписання меморандуму про створення демократичної коаліції.

Як повідомили в прес-службі партії «Народний Союз «Наша Україна», таке рішення було ухвалене на засіданні під головуванням голови політради Романа Безсмертного. В ньому взяли участь лідери всіх партій, які входять до «Нашої України»: Анатолій Кінах (ПППУ), Борис Тарасюк (НРУ), Анатолій Матвієнко (УРП “Собор”), Олексій Івченко (КУН), Володимир Стретович (ХДС). Також в засіданні політради взяв участь прем'єр-міністр України, №1 у списку блоку «Наша Україна» Юрій Єхануров, який поінформував партійців про свою зустріч з Президентом України Віктором Ющенком.

"Ми констатуємо, що парламентські вибори 2006 року відбулися чесно, такий підхід до виборчого процесу об'єднує Україну. Сьогодні ми повинні говорити не про ділення портфелів, а про розвиток нашої держави – програму уряду і подальше виконання програми Президента", - зазначив прем'єр-міністр України. Він також сказав, що "повинна бути сформована коаліція демократичних сил", повідомляє «УНІАН».

На нараді було відзначено, що коаліція повинна бути окреслена меморандумом, але буде легітимізована після підписання відповідними членами фракцій в парламенті.

Голови партій, що входять в Блок "Наша Україна", поінформували про рішення своїх керівних органів стосовно створення парламентської коаліції. Так, на підтримку коаліції в рамках "трійки" висловився лідер НРУ Тарасюк. Він оголосив рішення Політради НРУ, згідно з яким "коаліція можлива в рамках трьох оранжевих сил і тих оранжевих, які ще можуть подолати трипроцентний бар'єр". Також Тарасюк заявив про необхідність ухвалення закону про опозицію і включення цієї умови в меморандум. "Пріоритетним для нас є і буде зовнішньополітичний курс України до європейської і євроатлантичної інтеграції при забезпеченні добросусідських рівноправних взаємовигідних відносин з Російською Федерацією та іншими країнами світу", - сказав він.

Голова ПППУ Кінах заявив, що "партія підтримує створення демократичної коаліції, яка консолідуватиме суспільство і ставитиме собі за мету виконання програми дій Президента". Він не виключив приєднання до такої коаліції представників інших політичних сил. Він наголосив на трьох передумовах, при яких можна починати якісь розмови поза межами "оранжевої трійки". "Перша – визнання стратегічних пріоритетів держави і відмова від політики федералізму. Друга – відмова від спроби ввести другу державну мову. Третя умова – визнання євроінтеграційного шляху України", - сказав Кінах.

Голова ХДС Стретович заявив, що "партія також підтримує створення демократичної коаліції в рамках "трійки" - "Наша Україна", БЮТ, СПУ і вимагає скасувати депутатську недоторканність".

"Трійка" уже має в парламенті більше 226 голосів і де-факто уже сформувала демократичну коаліцію. Не виключаю, що до цієї більшості на індивідуальній основі приєднаються інші депутати", - сказав голова КУН Івченко.

Президії ще двох партій – "Нашої України" і УРП "Собор" – відбудуться сьогодні ввечері.

Ухвалено рішення про проведення Політради Блоку "Наша Україна" 29 березня і вироблення подальшого механізму за процедурою підписання.

Коаліція повинна бути проголошена в день обнародування офіційних даних ЦВК за підсумками парламентських виборів 2006 року.

Раніше ForUm повідомляв, що Соціалістична партія України підписала Меморандум про створення “оранжевої коаліції” і чекає ще двох підписів.

Про це повідомив член СПУ, народний депутат Микола Рудьковський.

Зокрема, за його словами, “ми уже підписали Меморандум. В “помаранчеву коаліцію”, окрім нас, увійдуть БЮТ і “Наша Україна”. Зараз ми чекаємо, коли її підпишуть наші партнери”.

Як сказав Рудьковський, СПУ не обговорювала кадрові питання. “Ми підписали принципи формування більшості. Більшість формуватиме уряд. БЮТ, швидше за все, пропонуватиме Юлію Володимирівну. Але дискусії щодо розподілу посад ще не було”, - сказав він.

Своєю чергою представник БЮТ Андрій Шкіль сказав, що Президент зустрічається і з лідером Партії регіонів, демонструючи всім, що він не проти укласти коаліцію з біло-блакитними... “З Юлією Тимошенко у Президента була продуктивна розмова, але посади ми не обговорювали, йшлося про принципи формування більшості. Чекаємо якого-небудь рішення Президента сьогодні увечері”, - повідомив він.

Член Партії регіонів Тарас Чорновіл спрогнозував, що коаліція буде створена між 10 травня і 10 червня. “Поки що можливі меморандуми, декларації про наміри, перевірка на вшивість, на “посадові” апетити”, - заявив він. За словами Чорновола, він не учасник переговорів, але, зазначив він, “підозрюю, що “Регіони” можуть вести переговори як з Морозом, так і з Ющенком”. “Мороз нам дав достатньо чіткий сигнал, що він готовий до розмови. Серйозним бар'єром може стати особа Юрія Луценка. Але якщо Мороз не лобіюватиме для Луценка урядових посад, то ця перешкода не буде непереборною. Тим паче що офіційно теперішній міністр внутрішніх справ не є членом СПУ”, - сказав Чорновіл.

В цілому, на його думку, чим швидше Тимошенко підпише яку-небудь декларацію про наміри з “Нашою Україною”, тим більша вірогідність укладення угоди “НУ” з Партією регіонів. Коли реально “нашоукраїнці” зіткнуться з розподілом парламентських і урядових посад із силою Тимошенко, то ця декларація стане неактуальною, вважає він. “Значно більш перспективним мені видається різнокольорова коаліція “НУ” і Партії регіонів. Це може бути прагматичний союз без “дорогих друзів” і революційних сантиментів. Тут теж є серйозні перешкоди. Скажімо, фігура Івченка. Голова “Нафтогазу” майже член сім'ї і Віктора Андрійовича. Тоді як його фігура неприйнятна для нас”, - сказав Чорновіл.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

477