Постійний представник Президента у Верховній Раді Юрій Ключковський висловив думку, що в Москві українській мові може бути присвоєно статус регіональної, оскільки там проживає більше мільйона українців.

У четвер таку заяву Ключковський зробив, коментуючи заяву міністра закордонних справ РФ, де сказано, що "Росія розраховує, що всі регіони України, як і Харків, визнають російську регіональною мовою ".

Ключковський наголосив, що Україна не втручається у внутрішні справи Росії. "Барському ставленню до України з боку різних чиновницьких органів Росії пора покласти край", - заявив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами народного депутата, Росія повинна навчитися ставитися до України як до незалежної суверенної держави. "Якщо вона не вміє поважати Україну, то Україна не поважатиме Росію", - сказав він.

" Ми самі розберемося, де потрібна російська мова, де потрібна кримськотатарська, де потрібні польська, болгарська, єврейська та інші мови . Але це ми зробимо самі, без допомоги чиновників з Москви", - наголосив Ключковський.

Раніше ForUm повідомляв, що віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко наголосив, що двомовність в Україні не має ніякої перспективи.

На прес-конференції в Івано-Франківську він пояснив: „Маю на увазі статус другої державної російської. Це безперспективне питання. Державна мова в Україні є і буде українська. Всі решта питань захисту мов національних меншин… визначені чинною українською Конституцією і захищені українським законодавством. Ті, хто хоче поговорити на цю тему, мають таке право».

За словами Кириленка, «провокувати різні референдуми на окремо взятих територіях, які перебувають під юрисдикцією суверенної держави Україна, не варто, оскільки це підриває основи національної безпеки України». На його думку, в цьому питанні держава повинна реагувати відповідно до чинного законодавства.

«Для нас питання державності української мови є принципово важливим, - відзначив Кириленко. – Державність української мови – це умова подальшого гуманітарного розвитку українського народу і української нації. І ми розглядаємо цю проблему саме так. Вона вирішена уже давно. Конституція була ухвалена 1996 року. Ніхто не буде в цьому сенсі її міняти. Тому я думаю, така позиція однозначна, і ми захистимо цю позицію всіма можливими засобами, які є в розпорядженні Української держави».

Нагадуємо, що 22 лютого Верховна Рада АРК призначила республіканський консультативний референдум про статус російської мови в автономії. Відповідно до рішення, референдум повинен бути проведений 26 березня – в день виборів.

6 березня сесія Харківської міськради ухвалила рішення надати російській мові в Харкові статус регіональної.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

611