Рішення про долю української льотчиці Надії Савченко мають ухвалити слідство і суд. Про це заявив президент РФ Володимир Путін, виступаючи на щорічній прес-конференції.

«Якщо в ході попереднього слідства і судового розгляду з'ясується, що вона тут ні до чого, і вона ні в чому не винна, вона буде негайно звільнена. Якщо з'ясується, що вона винна, виходжу з того, що російський суд ухвалить відповідне рішення, і вона відбуватиме покарання згідно з рішенням суду», - сказав президент РФ.

Тим не менш, він підкреслив, що в Росії діє презумпція невинності, і ніхто не має право наперед оголошувати людину винною, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як раніше повідомляв ForUm, Савченко воювала на сході України у складі добровольчого батальйону «Айдар» і в червні потрапила у полон під містом Щастя Луганської області. 8 липня вона виявилася у РФ, у воронезькому СІЗО. 9 липня їй було офіційно пред'явлено звинувачення в пособництві у вбивстві російських журналістів. Савченко всі звинувачення відкидає. Українська сторона вимагає її звільнення.

27 жовтня Басманний суд міста Москви ухвалив рішення про продовження утримання під вартою Савченко до 13 лютого 2015 року.

У жовтні Савченко була обрана депутатом Верховної Ради України від партії «Батьківщина», а 19 листопада ЦВК зареєструвала її народним депутатом України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

63