Програма дій уряду не викликає оптимізму. Таку думку висловила ForUm'у член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич.

«У мене оптимізму стосовно цієї програми немає. Судячи з цієї програмі, хороший пенсіонер - це мертвий пенсіонер. Подивіться, що там з пенсіями. Так, є зрізані спецпенсії, це плюс. Але якщо таким чином ми будемо поводитися з пенсіонерами, то їм буде все важче вижити», - зазначила Бабич.

Подібна ситуація, на думку політолога, склалась і у медицині.

«Якщо б була запропонована модель страхової медицини, то можна було б говорити про скасування безкоштовної медицини. Я розумію, що її фактично немає, але тоді давайте будемо чесними і переписувати Конституцію. Потрібно говорити, що ця Конституція не працює, ми створюємо новий суспільний договір, виносимо на широке обговорення і переосновуємо нову державу. Тому що інакше це недодії», - пояснила експерт.

Бабич підкреслила необхідність реформування української судової системи.

«У нас податок пропонують 30% від суми. Якщо покупка перевищує 13 тисяч гривень, то вона повинна бути задекларована і обкладена податком. Це було б нескладно, якщо б була добре виписана податкова система і змінена судова система. Коли ми говоримо про легалізацію капіталів, це був би хороший шанс. Але в такій ризикованій країні, в таких ризикованих умовах це буде дуже складно зробити. Без реформи судової системи це неможливо», - зазначила вона.

Також політолог нагадала, що перемогти корупцію ще не вдалося.

«Позитивно, що ми переходимо на систему електронного управління. Але необхідно знищення корупційних схем, які там є. Без цього дана інновація нічого не змінить», - підсумувала Бабич.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

68