Представники Венеціанської комісії протягом місяця прибудуть в Україну для загального напрацювання змін до закону про люстрацію.

Про це на брифінгу заявив радник міністра юстиції Ігор Алексєєв, передає Укрінформ.

«Ми очікуємо, що протягом місяця в Україну прибудуть представники Венеціанської комісії для напрацювання змін до цього закону, щоб надалі в комісії не з'являлося жодних зауважень», - сказав Алексєєв.

Крім того, директор Департаменту з питань люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко зазначила, що йдеться тільки про вдосконалення закону про люстрацію.

«Є кілька положень, які потрібно обговорювати і вдосконалювати. Наприклад, щодо органу люстрації, то він має бути наділений більш незалежними управлінськими функціями, тобто органу люстрації вони (Венеціанська комісія. - Ред.) хочуть надати більше не незалежності, а можливостей», - сказала Козаченко.

Вона також повідомила, що Венеціанська комісія надала Україні три місяці для доопрацювання закону, але це не зупиняє процес люстрації.

«У нас є три місяці, щоб удосконалити закон про люстрацію. Венеціанська комісія не наполягала на припиненні закону, це жодним чином не припиняє його зараз. Перевірка проходить за чіткими критеріями, що не заважає робити і поліпшення закону», - сказала Козаченко.

Нагадаємо, текст закону про люстрацію «дуже поганий» і буде змінений, заявляє президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

16 вересня Верховна Рада України підтримала Закон України «Про очищення влади».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом