Польща має намір виділити мільйон доларів на допомогу вимушеним переселенцям, які проживають у Харківській області.

Як повідомляє прес-служба Харківської облдержадміністрації, питання надання цільової допомоги вимушеним переселенцям з Донецької та Луганської областей обговорили в ході зустрічі тимчасовий виконувач обов'язків заступника голови ХОДА Вадим Глушко і Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Станіслав Лукасик.

«Є рішення польського уряду про надання гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО на загальну суму 3 млн злотих (1 млн дол.). Було прийнято рішення всю допомогу спрямувати саме в Харківську область. Польський уряд вже звернувся до української сторони з проханням визнати цей вантаж гуманітарною допомогою. Зараз це питання вирішується на урядовому рівні», - розповів Лукасик.

Генконсул Польщі передав керівництву Харківської області всі документи щодо гуманітарної допомоги, а також надав перелік усього, що входить у цю допомогу (продукти, ліки, предмети побуту).

Також Лукасик повідомив, що в Україні передбачено чотири одержувачі гуманітарного вантажу з Польщі - товариство Червоного Хреста, а також волонтерські та громадські організації.

За його словами, гуманітарний конвой має прибути в Харківську область протягом грудня.

«Польська сторона надасть транспорт. Однак необхідно оперативно вирішити питання охорони вантажу протягом усього шляху, а також питання розвантаження гуманітарної допомоги. Під ці цілі потрібно виділити окреме безпечне приміщення», - підкреслив консул.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом