Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжнієкс переконаний, що ситуація з соціальними виплатами та пенсіями вразливим категоріям населення на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу веде до ізоляції цих регіонів. Про це йдеться у висновках Муйжнієкса, які сьогодні були оприлюднені після його перебування в Україні з 30 листопада по 5 грудня.

Під час візиту в Україну комісар Ради Європи з прав людини відвідав Київ, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, а також міста Курахове Донецької області та Красноармійськ.

Муйжнієкс ознайомився з ситуацією у зв'язку з призупиненням виплат пенсій та соціальних виплат особам, що проживають на територіях, підконтрольних членам НЗФ.

«Комісар у зв'язку з цим висловив велику стурбованість і попередив, що такі рішення призводять до подальшої ізоляції цих регіонів і посилюють труднощі населення в цих регіонах, які й так уже значно постраждали від активних бойових дій, руйнування інфраструктури і беззаконня», - наголошується в повідомленні, повідомляє УНІАН.

Комісар зазначає, що багато внутрішньо переміщених осіб, яких йому довелося зустріти, живуть уже п'ять місяців без водопостачання та електроенергії.

«Більше того, я був стурбований багатьма повідомленнями про величезні труднощі, навіть про голод, які відчувають вразливі групи населення у Донецькій та Луганській областях, включаючи людей похилого віку, людей з фізичними вадами і людей, які перебувають у в'язницях та психіатричних лікарнях», - зазначив Муйжнієкс.

При цьому сказано, що комісар закликав українську владу застосувати кращий підхід до виплати пенсій особам, які виїжджають із зони бойових дій, і тісно співпрацювати з міжнародними організаціями та гуманітарними групами для пошуку рішень, які відповідатимуть людським потребам.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету Міністрів відтепер для отримання пенсії і соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам необхідно обов'язково зареєструватися в управлінні соцзахисту й отримати довідку, що вони є внутрішньо переміщеними особами і проживають за межами зони АТО або тимчасово окупованих територій.

Переміщеним особам для отримання пенсій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій з державного бюджету необхідно отримати до 31 грудня 2014 року довідку про взяття на облік як переселенців.

Президент України Петро Порошенко зазначає, що виплата пенсій в зоні АТО почнеться відразу після проведення там законних місцевих виборів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом