Російський «Газпром» відновить постачання газу в Україну максимум через 48 годин. Про це повідомив офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов.

«Згідно з нашими брюссельськими домовленостями, після отримання передоплати ми повинні розпочати постачання газу в Україну через 48 годин. Робота ведеться в напрямі підвищення необхідного тиску в системі», - цитує Купріянова УНІАН.

Він підкреслив, що ніяких технічних складнощів у відновленні постачань в Україну немає, і найпізніший термін відновлення постачань у найближчий понеділок.

Нагадаємо, 5 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» перерахувала «Газпрому» 378 млн дол. як передоплату за постачання одного млрд куб. м газу.

У ніч на 31 жовтня 2014 року в Брюсселі були підписані базові умови постачання російського газу Україні в листопаді-березні та умови реструктуризації наявної заборгованості, оформлені в тристоронньому протоколі.

Згідно з брюссельськими договорами, до кінця поточного року ціна російського газу для України становить 378 доларів за 1 тис. куб. м, а в першому кварталі наступного року - 368 доларів за 1 тис. куб. м. «Нафтогаз» купуватиме його за передоплатою.

Досягнуті домовленості є тимчасовими і діють до 31 березня 2015 року. Остаточні умови постачання російського газу в Україну, а також ціну палива має визначити Арбітражний суд Стокгольма, куди Україна звернулася з позовом навесні поточного року.

Раніше Україна заявляла, що може обмежитися закупівлями до 1,5 млрд куб. м російського газу в 2014 році і до одного млрд куб. м у першому кварталі 2015 року, однак конкретні обсяги будуть визначатися залежно від погодних умов та обсягів закупівлі газу реверсом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3159 грн.